Олексій Коган з командою музикантів у Чернігові

258

Джазова музика найбільше нагадує життя із його часто непередбачуваними імпровізаціями й ритмами. Тому мова джазу близька і зрозуміла кожному – від вибагливого слухача до людини, яка цю музику слухає вперше

Концерт під назвою «Джазові історії з Олексієм Коганом» у затишному дворику Чернігівського обласного філармонійного центру любителям джазу представив гурт відомих українських музикантів Jazz in Kyiv Band у складі Лаури Марті – вокал, Володимира Камінського – клавішні, Олексія Когана – бас-гітара та Валерія Волкова – барабани.

Родзинкою дійства стали бувальщини від легендарного радіоведучого та арт-директора фестивалю Jazz in Kiev Олексія Когана. За багаторічну кар’єру музикант назбирав чимало історій і артистичних анекдотів, що варті не однієї книги. «Радісні й сумні, запальні та меланхолічні оповіді з життя – все це може бути джазом за умови, якщо дивитися на життя як на музику, – каже Олексій Коган. – За мій довгий професійний шлях назбиралося багато новел, пов’язаних із концертами, фестивалями, зустрічами з видатними зірками. Щось я розповідаю у радіопередачах, щось – під час концертів, таких як у Чернігові. Я називаю це: викладати людські історії мовою джазу. І слухачам це подобається…»

Враженнями від концерту поділилася й вокалістка Лаура Марті: «Джаз поза часом. Саме тому він одночасно і сучасний, і архаїчний. Це мистецтво – поза простором, що означає: воно однаково доречне на будь-якій локації. І навіть простий дворик може згодитися для нього не гірше за найпрестижнішу в світі сцену. Мені було надзвичайно приємно виступати перед чернігівською публікою. Я відчувала себе дуже комфортно – наче вдома. Люди щиро й емоційно реагували на наш виступ. Їх не потрібно було ні “розігрівати”, ні якось заохочувати. Вони прийшли слухати джаз. І ми їм джаз подарували».

Програму виступу колективу склали номери з гарячого латиноамериканського ритму і оксамитового джазу з нотками фанку й соулу. «Це музика для вільних людей і для тих, які хочуть бути вільними, – розповідає Олексій Коган. – Чернігівська публіка саме така. Тому в наших планах – знову відвідати ваше місто. Тим більше, що у нас тут є добрі друзі, завдяки яким ми приїхали. Це прекрасні музиканти – генеральний директор Чернігівського обласного філармонійного центру Сергій Теребун і керівник джаз-бенду “BissQuit” Дмитро Теребун».

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

Фото Олександра СОЛОМАХИ