opera-na-viyni

На франко-німецькому культурному телеканалі Arte.tv відбулася світова прем’єра документального фільму «Un opéra dans la guerre | Опера на війні» про діяльність Львівської національної опери під час війни

33-хвилинна документальна стрічка – унікальна історія про опір Львівської національної опери повномасштабному російському вторгненню на культурному фронті. Правдива й відверта розповідь про силу української культури, яка непідвладна цинічному руйнуванню російських загарбників.

Упродовж двох тижнів квітня 2022 року французько-польська команда журналістів у складі Пеґґі Брюґієр (Peggy Bruguière), Яцека Блащика (Jacek Blaszczyk) і відомого оператора Вінсента Рембо (Vincent Rimbaux), володаря міжнародної премії Emmy 2020, провели пліч-о-пліч з артистами Львівської національної опери. Команді вдалося відчути й зафіксувати весь спектр непідробних емоцій колективу театру: хвилювання та напруження від звуків повітряної тривоги, сльози від безповоротних втрат рідних і радість від можливості знову виходити на сцену, попри всі загрози.

У фільмі наскрізною лінією проходить особиста історія та реакція на обставини генерального директора-художнього керівника театру Василя Вовкуна, соліста опери Тараса Бережанського, провідних солістів балету і сімейної пари Ярини Котис та Олександра Омельченка.

Незабаром картину можна буде переглянути і з українськими субтитрами, а також команда планує презентувати розширену версію для українських глядачів.

Львівська національна опера висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до творення цього фільму. Ваша солідарність і співпереживання з українським народом робить перемогу України ще ближчою.

Переглянути фільм французькою чи німецькою мовами можна за посиланням: https://www.arte.tv/fr/videos/107608-004-A/arte-regards/

За інформацією пресрелізу