pasichnyk-cherskyi

Відома оперна і камерна співачка, а також педагогиня, котра вже понад 20 років живе у Польщі, Ольга Пасічник нагороджена високою державною відзнакою Польщі – Золотою медаллю Gloria Artis за заслуги у культурі на знак визнання її видатних мистецьких та освітніх досягнень

Співачка отримала нагороду від міністра культури та національної спадщини Польщі Пйотра Глінського після виконання опери Генделя «Роделінда», в якій видатна сопрано виконала головну партію під час ІІІ Фестивалю бароко у Польській королівській опері.

Ольга Пасічник. Праворуч – Міністр культури Пйотр Ґлінські, ліворуч – директор Польської королівської опери Анджей Клімчак. Фото Юрія ПліскиФото: Юрій Плиска
Ольга Пасічник. Праворуч – Міністр культури Пйотр Ґлінські, ліворуч – директор Польської королівської опери Анджей Клімчак. Фото – Юрій Плиска

Під час церемонії міністр сказав: «Ольга Пасічник – одна з найвидатніших сучасних польських співачок. Для мене вона також є людиною, яка виборола Польську королівську оперу. Кілька років тому у Варшавській камерній опері була велика криза, яка переросла в успіх, і завдяки цьому була створена Польська королівська опера.

Сьогоднішні овації під час вистави “Роделінда” доводять, що це чудовий заклад і багато в чому він існує завдяки Ользі Пасічник, Анджею Клімчаку, Ришарду Периту й усім митцям, які прагматично та професійно підходили до перетворення кризи на успіх нової установи».

З сином Назаром, який спеціально прилетів із Зальцбурга (вчиться у Моцартеум) і чоловіком Юрієм.
Фото – Юрій Плиска

Народившись в Україні у сім’ї батька-українця та матері-польки, Ольга Пасічник вивчала фортепіано у рідному Рівному та вокал у Київській консерваторії. Продовжила навчання в аспірантурі Академії музики у Варшаві.

У 1992 році вона дебютувала у Варшавській камерній опері, а через чотири роки – у Театрі Єлисейських полів у Парижі в партії Паміни у «Чарівній флейті» Моцарта. Виступ у Парижі став початком приголомшливої міжнародної кар’єри. Сьогодні вона – солістка Польської королівської опери. Її репертуар містить понад 40 партій в операх Монтеверді, Глюка, Генделя, Моцарта, Вебера, Бізе, Россіні, Верді, Пуччині, Дебюссі, Пуленка та Шимановського, а також сучасних композиторів на сценах найвідоміших театрів Парижа, Берліна, Мадрида, Мюнхена, Женеви, Брюсселя, Амстердама, Токіо, Гельсінкі, Варшави. Ольга Пасічник також зарекомендувала себе в камерній музиці як виконавиця ораторій і кантат.

Фото – Мацей Черський

Вона виступала у багатьох престижних концертних залах із провідними оркестрами Європи, Америки та Японії під керівництвом найкращих диригентів. Артистка – лауреатка кількох престижних конкурсів, зокрема в Хертоґенбосх у Нідерландах, Гельсінкі та Брюсселі (Конкурс королеви Єлизавети). Її дискографія включає понад 60 компакт- і DVD-дисків для таких лейблів, як CD Accord, Dabringhaus und Grimm, Harmonia Mundi, Naxos і Opus 111. Її відзнаки включають Золотий Хрест Заслуги, Офіцерський хрест Польського ордена Заслуг, головний приз фестивалю Баварської державної опери, нагороди Фридерик польської індустрії звукозапису.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

На головному фото – нагородження Ольги Пасічник від Міністра культури та національної спадщини Польщі Пйотра Глінського. Фото – Мацей Черський