Органний зал запрошує на серію «Історичних концертів»

98

У листопаді Львівський органний зал пропонує цикл «Історичних концертів»

У свій ювілейний 55-й концертний сезон Львівський академічний будинок органної та камерної музики звертається до минулого, щоб підкреслити важливість історичної памʼяті для майбутнього.

«Ми живемо в історичні часи, у період нової фази боротьби українського народу за свою ідентичність і незалежність, за право існувати. Сьогодні кожен розуміє, наскільки важлива історична памʼять, тяглість традицій, – як слід памʼятати минуле, щоб успішно будувати майбутнє. Саме тому на початку листопада ми згадуємо, що 1968 року у Львові зʼявився перший на тоді органний зал України», – розповів співдиректор Органного залу Тарас Демко.

Серія «Історичних концертів» частково повторює або повністю реконструює програми, що виконувалися тут у перші роки після відкриття.

3 листопада о 16:00 відкриється виставка «З історії Львівського органного залу». Будуть представлені раритетні афіші, архівні документи, газетні вирізки та інші артефакти, які розповідають про становлення концертного залу, фіксують історичні моменти, виступи видатних музикантів і славетних колективів за понад 50-річну історію установи. Вхід вільний.

О 19:00 того ж дня Органний зал запрошує на «Історичний концерт», який повністю повторить програму урочистого відкриття Львівського органного залу 3 листопада 1969 року. Солісти-органісти гратимуть твори, що виконували тоді органіст Арсеній Котляревський і сопрано Марія Байко.

4 листопада камерний оркестр «Академія» Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка (керівник – Артур Микитка) разом із солістом Національного будинку органної та камерної музики, скрипалем Назарієм Пилатюком виконають легендарний цикл Антоніо Вівальді «Пори року». Концерт камерного оркестру, який із перших днів створення виступав в Органному, стане теж своєрідним трибʼютом цій сцені.

5 листопада Струнний оркестр Луганської обласної філармонії, який знайшов прихисток у Львові в часи війни, разом із солістами-органістами Львівського органного залу гратимуть концерти Георга Фрідріха Генделя, котрі в різний час виконувалися в цих стінах. Диригуватиме Іван Остапович.

6 листопада одразу два легендарних виконавця, які починали карʼєру в Львівському органному залі, знову вийдуть на цю сцену. О 14:00 з програмою «Бах. Франк. Мессіан» виступатиме соліст Сумської обласної філармонії Орест Коваль. О 19:00 на глядачів чекає сольний концерт органної легенди, послідовниці фундатора української органної школи Арсенія Котляревського – Галини Булибенко.

17 листопада органістка Світлана Позднишева зіграє «Органну месу» Золтана Кодая, яка вперше звучала тут 1969 року. Цей масштабний твір для органа соло нині повертається до програм Органного.

Також Органний зал готує до друку буклет про історію установи. Він стане першою спробою системного аналізу й докладного літопису установи за її понад півстолітню історію. Проєкт поєднав роботу з архівними документами, огляд періодики ХХ століття, цикл інтерв’ю із низкою митців та дослідників і систематизацію відомої інформації про всі події, що відбулися в Органному залі від часу його заснування у 1968 році.

За інформацією пресрелізу