Пам’яті Василя Сліпака

133

11 лютого у Національній філармонії України відбудеться концерт Київського камерного оркестру із циклу «Наш сучасник Бах». Оркестр виступить під орудою французького диригента Ніколя Кроза

Серед творів Й.С.Баха, Б.Бартока, П.Чайковського значиться світова прем’єра твору пам’яті українського співака Василя Сліпака – уродженця Львова, соліста Паризької національної опери, добровольця, учасника бойових дій на Сході України, який загинув у червні минулого року від кулі снайпера.

Диригент Ніколя Кроз (Nicolas Krauze) і Василь Сліпак були друзями і мали багато спільних проектів. Він планує долучитись і обговорити з українськими колегами майбутні проекти памяті Василя. Після київського концерту Ніколя Кроз 12-13 лютого відвідає Львів.

Твір із назвою «Остання кавалькада» (Dernière chevauchée) належить французькому композиторові П’єру Тійуа (Pierre Thilloy). Ось як він охарактеризував свій опус та його присвяту: «Є люди на Землі, непорушні, які стоять і відстоюють ідеї своїм талантом. Художники чи ремісники, письменники чи землероби, які пишаються своєю історією, своїм минулим, сьогоденням і майбутнім. Це стосується Василя Сліпака – цей піднесений голос, що ми на Заході називаємо голос «з Дону», маючи на увазі вираження глибини і сили голосу. Твір не має за мету піднесення тих, хто «за» чи тих, хто «проти». Цим твором я хочу донести, що у будь-якому випадку, як би не було, у XXI столітті, люди не мають вмирати, приносячи себе в жертву на вівтар бога війни. Тож, дозвольте мені згадати Василя Сліпака як друга, що не мав ворогів, чия краса голосу несла в собі любов до людства».

Програма:
Й.С.Бах – Бранденбурзький концерт № 3 соль мажор, BWV 1048
Б.Барток – Дивертисмент для струнного оркестру
П.Тійуа – «Остання кавалькада» для камерного оркестру (пам’яті Василя Сліпака)
П.Чайковський – Серенада для струнних до мажор, тв.48

Імпреза проводиться за підтримки Посольства Французької Республіки в Україні,
Французького інституту в Україні

Початок – 19:00

В день концерту о 19:00 відбудеться пряма online-трансляція концерту за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=4w7bA1bWTMs

За матеріалами прес-реліза