Andreeva

Отже, добрій справі бути! У наше сьогодення повертається забуте ім’я Олени Федорівни Андрєєвої (1914–2007) – композитора, педагога-теоретика, редактора видавництв «Радянський композитор», «Мистецтво» та «Музична Україна». 21 квітня у Музеї історії Києва відбудеться Вечір пам’яті мисткині

Олена Федорівна – автор кількох десятків романсів і пісень, хорових творів на вірші Тараса Шевченка, ряду п’єс для окремих інструментів, концертного парафразу на теми з опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба», «Урочистої увертюри» для симфонічного оркестру тощо. Окремо слід відзначити її внесок щодо підготовки до видання зібрань творів кількох українських композиторів-класиків ХХ століття: Віктора Косенка, Левка Ревуцького, Бориса Лятошинського, поновлення авторського тексту за оригіналом і підготовку до друку партитури опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка.

Не одне покоління учнів середніх музичних закладів навчалися за її посібниками з теорії музики – «Таблиці з нотної грамоти для учнів 1–4 і 5–6 класів музичної школи» (видання у 1959 і 1960 років), «Основи музичної грамоти» (перше видання – 1953, п’яте ( !) – 1993 року), «Музичний словник» (1960, 1969, 1970, 1974 роки).

Для гостей заходу пролунають різножанрові твори Олени Андрєєвої у живому виконанні. А згадувати Олену Федорівну прийдуть її учні різних років, колеги – викладачі навчальних закладів, працівники видавництв і навіть сусіди!

На учасників заходу чекає також багато несподіванок: виставка художніх творів Олени Андрєєвої, її неперевершені особисті спогади про музичне життя повоєнного Києва, виставка старих афіш з означенням творів Олени Андрєєвої різних років. Родзинкою  вечора, сподіваємося, стане музична присвята Олені Федорівні – романс «Я намалюю Ваш портрет».

Тож запрошуємо всіх охочих узяти участь у цій незвичайній зустрічі! Початок о 17.30. Вхід вільний.

Олена МАЛИШКО