Перша навчальна програма для кінокомпозиторів Envision Sound

617

Упродовж 22–26 січня у Києві триватиме перша в Україні програма професійного розвитку кінокомпозиторів Envision Sound.

Не секрет, що у сучасній традиційній системі освіти України навчальні можливості для кінокомпозиторів практично відсутні. Аби змінити ситуацію у цій сфері національний центр Олександра Довженка – найбільший український кіноархів і єдиний член Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні – та Британська Рада зініціювали Envision Sound.

По суті це – міжнародний мультидисциплінарний проект, до складу якого увійшли навчальна програма для композиторів, та презентація можливостей і продукції Національного центру Олександра Довженка для широкого загалу.

Навчальна частина проекту передбачає проведення презентацій та практичних майстерень під кураторством відомих кінокомпозиторів Майкла Прайса (Велика Британія) й Алли Загайкевич (Україна). Також тренувати кінокомпозиторів будуть запрошені спікери, серед яких Ґай Бартел – британський автор, що працює у жанрах саундтреків до кіно, електронної та електроакустичної музики.

Досліджувати процес створення музики для кіно будуть:
Азар Асгаров (Азербайджан);
Фірудін Аллахверді (Азербайджан);
Ваган Хайрапетян (Вірменія);
Гульміра Іссімбаєва(Казахстан);
Антоні Кулька-Собковіч (Польща);
Роман Вишневський (Україна);
Антон Дегтярьов (Україна);
Сергій Леонтьєв (Україна);
Борис Логінов (Україна);
Дмитро Данов (Україна);
Козинець Дмитро (Україна);
Едуард Приступа (Україна);
Нікіта Шпанко (Україна).

Зазначимо, що до участі у проекті допущені автори, які вже реалізували щонайменше дві роботи для будь-якого жанру кіно/відео.

Окрім професійної частини Envision Sound у Довженко-Центрі паралельно відбудеться вечірня програма для широкої аудиторії:
23 січня, 19:30 – менторський вечір Майкла Прайса;
24 січня, 19:30 – менторський вечір Алли Загайкевич;
25 січня, 19:30 – кіноперформанс «Турксиб», реж. Віктор Турін (1929) у живому супроводі Bronnt Industries Kapital (Велика Британія);
26 січня, 19:30 – кіноперформанс «Хліб», реж. Микола Шпиковський (1929) у живому супроводі Port Mone (Білорусь).

Квитки на кіноперформанси шукайте на сайті Karabas.ua.
Вхід на менторські вечори – безкоштовний.

Для запитів від преси звертайтеся до Богдана Жука, координатора комунікацій проекту: bohdanzh@gmail.com

Довідка:
Алла Загайкевич – володарка призу Української кіноакадемії «Золота Дзиґа» в номінації «Найкращий композитор» (квітень 2017, за фільм «Жива ватра»). Авторка саундтреків до фільмів «Мамай» та «Поводир».
Майкл Прайс – один із найбільш затребуваних композиторів Великої Британії. Його робота в кіно і на телебаченні відзначена такими нагородами, як «Еммі» (2014), Royal Television Society, Music&Sound, Televisual Bulldog, а також номінацією на BAFTA та двома іншими номінаціями на «Еммі» за серіал «Шерлок» виробництва BBC (до нього Прайс пише музику разом із Девідом Арнолдом).

За інформацією прес-анонсу