
Весна і літо у Львові – це час, коли місто розквітає у всій красі: повітря наповнюється ароматами квітів, а вузенькі вулички сяють барвами. Саме в цей період прогулянки стають не лише приємним проведенням часу, а й чудовою можливістю пізнати місто з нового боку. Музично-меморіальні музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича запрошують на піші екскурсії – унікальні подорожі музичними сторінками Львова
Піші екскурсії – не просто прогулянки, а справжні музичні мандрівки крізь історію. Це можливість не тільки насолодитися весняним містом, а й зробити добру справу для власного здоров’я: один такий маршрут – це ті самі 10 тисяч кроків, які радять лікарі для активного способу життя. Ходити легко, корисно і це надихає, особливо коли місто розповідає свої музичні таємниці. А ще це чудова нагода познайомитися з однодумцями, обмінятися враженнями й приємно поспілкуватися.
«Музейна діяльність у більшості асоціюється з виставками, експозиціями. Ми ж хочемо запропонувати львів’янам дещо цікавіше – у форматі живого спілкування та прогулянки дізнатись цікаві факти про відомих львів’ян, через цікаві інтерпретації екскурсовода осягнути секрети життя і творчості тих, хто прославив Львів музикою.
Символічно, що ці екскурсії ми організовуємо напередодні Міжнародного дня музеїв, аби показати, що музеї сьогодні – це зовсім не нудно, а креативно й цікаво. Запрошуємо долучатись. Якщо акція матиме популярність, робитимемо такі проєкти на системній основі», – коментує ідею піших екскурсій керівник Музею Соломії Крушельницької Тарас Демко.
31 травня о 15:00 відбудеться піша екскурсія «Львівські адреси Станіслава Людкевича», яку підготувала наукова працівниця Мар’яна Зубеляк.
Станіслава Людкевича цілком справедливо вважаємо видатним львів’янином, адже з нашим містом пов’язані понад 60 років його життя та багатогранної діяльності як композитора, науковця, педагога й громадського діяча. Під час пішої екскурсії ви дізнаєтесь про львівські адреси, які зберігають пам’ять про Людкевича, будинки, в яких він працював, установи, з котрими був щільно пов’язаний. Це буде прогулянка не лише вулицями міста, а й сторінками музичної історії Львова.
Збір – біля Будинку офіцерів (колишній Народний Дім), вул. Театральна, 22. Тривалість – 1,5 години.
8 червня о 15:00 запрошуємо на пішу екскурсію «Львів театральний», яку підготувала наукова працівниця Данута Білавич.
Львів має давні театральні традиції, що охоплюють різні форми сценічного мистецтва – від вертепу, «шкільної драми» й театралізованих видовищ просто неба до європейського театру commedia dell’arte. Перший стаціонарний театр у Львові – Цісарсько-королівський привілейований театр – розпочав діяльність у 1776 році, і відтоді відвідування театрів стало улюбленою розвагою львів’ян.
Запрошуємо дізнатися більше про історію львівських театрів XVIII–XX століть і видатних виконавців.
Місце збору: вул. Соломії Крушельницької, 23. Тривалість – 1,5 години. Вартість – 150 грн.
14 червня о 15:00 львів’ян і гостей міста запрошують на пішу екскурсію «Місцями музики і цвітіння». Під час прогулянки наукові працівниці Данута Білавич та Анна Якимишин розповідатимуть про багату музичну культуру Львова, інституції, пов’язані з музичним мистецтвом, а також про видатних митців, що жили й творили у нашому місті. Ви дізнаєтеся більше про Франца Ксавера Моцарта, Станіслава Людкевича, Мирослава Скорика, Володимира Івасюка, Ігоря Білозора та інших митців, чия творчість стала частиною львівського культурного спадку.
Маршрут пролягатиме мальовничими весняними локаціями, де поєднується краса природи й естетика міста. Прогулянка подарує вам справжнє естетичне задоволення та можливість зануритися у світ музичної історії Львова.
Місце збору: вулиця Соломії Крушельницької, 23. Тривалість: 1,5 години. Вартість – 150 грн.
21 червня о 15:00 кличемо на пішу екскурсію «Місцями львівської сецесі»”, яку підготувала наукова працівниця Анна Якимишин. Ви дізнаєтесь про забудову Львова кінця XIX — початку XX століття, вплив сецесії на архітектуру міста, його мистецьке середовище та побут львів’ян. На вас чекає мандрівка мальовничими вуличками, де витонченість архітектурних форм і вишукані декоративні деталі створюють неповторний шарм львівської сецесії.
Місце збору: площа Соборна (зупинка трамваю № 3). Тривалість – 1,5 години. Вартість – 150 грн.
Ходімо разом – у місто, минуле, музику!
За інформацією пресрелізу