Популярна та невідома музика України й світу

43

Нову концертну програму Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» під диригуванням заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача глядачі змогли почути й побачити 1 грудня 2023 року на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру

Велика програма на два відділення, відповідно до самої її назви, увібрала як добре знані шанувальниками класичної музики твори, так і композиції, що не завжди на слуху.

У першому відділенні концерту “Популярна та невідома музика України й світу” прозвучали твори авторів XX сторіччя. Відкрив його відомий Парафраз на тему української пісні «Думи мої» Дмитра Клебанова. Були виконані «Ноктюрн» видатного українського неоромантика Федора Якименка, «Прелюд пам’яті Т. Г. Шевченка» одного з фундаторів національної музичної школи Якова Степового – брата Федора Якименка, «Прелюдія «На спомин тих, хто нас залишив» Володимира Підгорного – творчого наставника Миколи Сукача, «Австрійська сюїта» Сергія Борткевича. Завершила відділення відома композиція «Палладіо» сучасного валійського композитора Карла Дженкінса.

У другому відділенні прозвучали два твори у жанрі кончерто гроссо, написані композиторами, які жили і працювали в Британії: Кончерто ґроссо ор.6 №6 до мінор Ґеорґа Фрідріха Генделя і Кончерто ґроссо ор.3 №5 сі-бемоль мажор Франческо Джемініані. Бароковий жанр кончерто ґроссо нині активно повертається на велику симфонічну сцену.

Завершили концертну програму оркестру «Філармонія» шедеври, що не втрачають популярності – Адажіо соль мінор Ремо Джадзотто, більш відоме як «Адажіо Альбіноні», «Турецьке рондо» Вольфганга Амадея Моцарта і Полонез №13 Міхала Огінського.

 

За матеріалами прес-релізу Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм