posol-germine-poppeler

3 квітня у рамках Двостороннього року культури України та Австрії Чернігів відвідала австрійська делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Австрія в Україні Герміне Поппелер

Ця поїздка – перший офіційний візит пані посла до Чернігова. Відбувся він з ініціативи представника «Молодих європейських послів» у Чернігівській області Назара Соломахи. Діяльність організації спрямовано на сприяння розвитку співпраці між молодіжними організаціями Євросоюзу і країн Східного Партнерства.

У рамках візиту Герміне Поппелер зустрілася з головою Чернігівської облдержадміністрації Олександром Мисником. Йшлося про вже реалізовані й перспективні культурно-мистецькі проекти чернігівців, пов’язані з австрійською і, в ширшому сенсі, німецькомовною культурою Європейського Союзу. «Визначальною у розвитку співробітництва подією стало проведення Двостороннього року культури України та Австрії, який стартував 22 лютого», – зазначив голова облдержадміністрації.

Ця тема стала предметом обговорення під час зустрічі Надзвичайного та Повноважного Посла Австрії в Україні Герміне Поппелер і директора Австрійського культурного форуму в місті Києві Ульфа Хаусбрандта з представниками закладів культури та освіти області. Учасники обговорили основні аспекти співробітництва між закладами культури Чернігівщини та Австрії. Зокрема, йшлося про участь творчих колективів і митців обох країн у спільних заходах у рамках Двостороннього року культури. У нас своє мистецтво презентують австрійські художники, письменники, музиканти. Українські митці представлять австрійцям власні проекти.

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів і концертних програм має в цьому контексті неабиякі напрацювання, тому й став одним із ключових пунктів візиту австрійського посла. Наприклад, Академічний народний хор обласного філармонійного центру є лауреатом і дипломантом новорічного фестивалю в Австрії «Міжнародні співи Адвенту». Лауреат цього фестивалю й Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди», зображені на поштовій марці Австрії.

Питання реалізації творчих проектів обласного філармонійного центру, пов’язаних з австрійською культурою – як у рамках Року культури Австрія–Україна, так і в далекій перспективі викликали велику зацікавленість в австрійських дипломатів під час зустрічі пані посла з генеральним директором – художнім керівником філармонійного центру, заслуженим діячем мистецтв України Сергієм Теребуном і головним диригентом та художнім керівником Академічного симфонічного оркестру «Філармонія», заслуженим діячем мистецтв України Миколою Сукачем. Твори австрійських композиторів займають чільне місце в репертуарі оркестру. Микола Сукач повернув музичному світу ім’я композитора Сергія Борткевича, чиї життя і творчість тісно пов’язані з Австрією.

Микола Сукач

Оркестр «Філармонія» презентував дипломатам «Австрійську сюїту» Борткевича. «Цей композитор належить і австрійській, і українській музичній культурі», – підкреслив Микола Сукач. Про «Австрійську сюїту» сам композитор писав: «У “Австрійській сюїті” я висловлюю пошану до моєї другої Батьківщини».

Двосторонній рік культури Австрія–Україна тільки розпочався, тож уже скоро має відбутися обмін творчими колективами і солістами філармонійно-концертних закладів Сіверщини й Австрії.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм