zastavka

17 червня відбудеться закриття фестивалю KharkivMusicFest-2021

Фінальним акордом стане концерт «Ода до радості». У програмі – виконання найвідомішого твору Людвіга ван Бетховена Симфонії № 9, а також прем’єра у Харкові «Страстей за Тарасом» Євгена Станковича.

Величні твори віденського та сучасного українського класиків прозвучать у виконанні провідних колективів держави – Національної заслуженої академічної хорової капели України «ДУМКА» та Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. Обидва мають понад 100-літню історію і є амбасадорами нашої культури за кордоном.

За диригентським пультом перебуватиме народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Володимир Сіренко. З 1990 року він є диригентом Національного симфонічного оркестру України. Як гостьовий диригент працював з Royal Philharmonic Orchestra, оркестром Sinfonia Varsovia, Єрусалимським симфонічним оркестром, симфонічними оркестрами Краківської, Московської, Санкт-Петербурзької філармоній та іншими. Виступав на відомих сценах: Концертгебау (Амстердам), Центр Мануеля де Фальї (Гранада), Зал Народової філармонії (Варшава), Барбікан-холі та Кадоган-холі (Лондон), Сеул-Арт-Центрі, Рой-Томсон-холі (Торонто), Театрі на Єлисейських Полях (Париж), Великому залі Московської консерваторії, Великому залі Санкт-Петербурзької філармонії.

Відкриється концерт твором «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича – видатного композитора сучасності, Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка. Твір був написаний у 2013 році до 200-літнього ювілею Великого Кобзаря. Сама назва «Страсті за Тарасом» відсилає нас до величних пасіонів Йоганна Себастьяна Баха, що оповідають про страждання Христа. Як зізнається автор, «“Страсті…” для мене – досить незвичний музичний твір. Було бажання на основі творів Кобзаря створити музичну квінтесенцію духовного, актуального, соборного начал».

Твір написаний для симфонічного оркестру, хору та солістів. Сольні партії виконають артисти Національної опери України Дмитро Кузьмін (тенор) і Олександр Бойко (баритон).

«З моменту народження KharkivMusicFest у 2018 році вибір української музики був завжди послідовний, вивірений й обгрунтований, – розповідає продюсер національної концертної програми фестивалю KharkivMusicFest Олександр Пірієв. – У програмі фестивалю цього року відзначу три імені: Мирослав Скорик, Сергій Борткевич і Євген Станкович. Вони не потребують додаткової реклами, бо стали невід’ємною складовою культурного життя взагалі. Саме тому їхні опуси утворили частину концертної програми форуму. І саме тому в завершенні фестивалю на сцені Великої зали Харківської філармонії поряд із Дев’ятою симфонією Бетховена, прозвучить монументальна композиція Євгена Станковича “Страсті за Тарасом”, в основі якої – тексти Тараса Шевченка».

Дев’ята симфонія Бетховена вважається одним із найвидатніших творів в історії світової музичної культури, що виражає гуманістичні та волелюбні ідеали людства. Для втілення грандіозної ідеї Бетховену видалося мало симфонічного оркестру: він хотів оспівати братерство всіх людей світу, об’єднаних в єдиному пориві радості й свободи, і для цього ввів у фінал симфонії хор і солістів.

Саме тему фіналу Дев’ятої симфонії «Оду до радості» було обрано гімном Європейського Союзу. На закритті KharkivMusicFest-2021 cольні партії бетховенського шедевру виконуватимуть солісти Національної опери України Оксана Крамарєва (сопрано), Анжеліна Швачка (мецо-сопрано), Дмитро Кузьмін (тенор), Сергій Магера (бас).

Отже, дата: 17 червня. Початок: 19.00. Місце: Харківська філармонія (вул. Римарська, 21).

За інформацією пресрелізу