repetytsya-INSO-Lviv

14 листопада о 18 годині у Львівській національній філармонії оркестр презентує проєкт «Імпульс», яким продовжує досліджувати й показувати через музику вплив постаті Андрея Шептицького на українську культуру

Програма:

Антін Рудницький. Ukrainian Spring Song

Андрій Гнатишин. Українська сюїта

Василь Барвінський. Концерт для фортепіано

Солістка – Катерина Тітова (фортепіано)

Дириґент – Ярослав Шемет

У програмі об’єднаються твори двох композиторів, ключових для музичної історії Львова – Василя Барвінського та Антіна Рудницького. І хоча долі обох пов’язані зі Львовом, вони склалися дуже по-різному. Василь Барвінський був засуджений і засланий до мордовських таборів. Антін Рудницький деякий час працював у Харкові та Києві, потім повернувся до Львова, а згодом, безпосередньо перед Другою світовою, емігрував із дружиною до США.

Барвінський і Рудницький разом були серед засновників славнозвісного СУПРОМу (Союзу українських професійних музик). До того ж, Барвінський був одним з музичних учителів Рудницького (гармонія).

У 1937 році Андрей Шептицький запропонував Антіну Рудницькому та видатній оперній співачці Марії Сокіл-Рудницькій (дружині композитора) здійснити благодійне концертне турне до США. Після другого американського турне у 1938-му пара вже не мала можливості повернутися на Батьківщину через Другу світову війну.

Таким чином, твори, що прозвучать, представлять два різних погляди на українську музику по різні боки радянської залізної завіси – бачення ситуації двома неповторними, яскравими творчими особистостями, які жили й творили у XX столітті.

За матеріалами прес-релізу