down-syndrome

1 жовтня в Україні стартує Всесвітній місяць поінформованості про синдром Дауна

Саме у жовтні по всьому світу організовуються заходи, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості, адвокації захисту прав, включення в суспільство та благополуччя людей із синдромом Дауна. До цієї події ЗМІ приурочують публікації матеріалів про найпоширенішу генетичну аномалію – 47 хромосом замість звичних 46.

Цьогоріч у жовтні Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» за підтримки Українського культурного фонду завершить реалізацію Всеукраїнської соціальної інформаційної кампанії «Музика – важлива. Музика – можлива», яка спрямована на інформування суспільства щодо можливостей і здібностей дітей із синдромом Дауна.

У рамках ініціативи, до якої долучилася народна артистка України Ніна Матвієнко, стартує масштабна інформаційна відео- та фотокампанія «Музиці не важливо, який ти», присвячена важливості для людей з особливостями інтелектуального розвитку можливості мати вільний доступ і реалізовувати себе через творчість, зокрема – музикування.

Також із серпня функціонує експериментальний музичний арт-терапевтичний онлайн-гурток для таких дітей і їхніх сиблінгів (рідних братів та сестер).

Займаються музикою 16 дітей із різних регіонів України: крім Києва та області, Тернопіль, Нікополь (Дніпропетровська область), Арбузинка (Миколаївська область) і Полтава. Наймолодшому учасникові групи – лише 4 рочки, найстаршим – 14.

Із цієї нагоди ВБО «Даун Синдром» запрошує журналістів відвідати неформальну зустріч із педагогами й учнями гуртка. Дата: 2 жовтня. Час: 13:00. Місце: вул. Райдужна 51, Центр раннього розвитку.

На заході будуть презентовані відеоролик із Ніною Матвієнко та педагогічні рекомендації, які вперше розробили в Україні, для музикування із дітьми з синдромом Дауна.

На зустрічі будуть присутні: Валерія Бровко-Дивіна, Юлія Мирончук – музичні педагоги проєкту «Музика – важлива. Музика – можлива»; Юлія Дмитренко – менеджерка освітніх і культурних проєктів ВБО «Даун Синдром»; діти з синдромом Дауна та їхні брати й сестри, які відвідували гурток, а також батьки.

Слідкуйте за новинами та анонсами проєкту тут: http://downsyndrome.org.ua/; https://www.facebook.com/downsyndrome.org.ua/

За інформацією пресрелізу