Проводи Української республіканської капели NOW Кредо у турне

353

7 травня о 15.30 на Центральному залізничному вокзалі Києва відбудеться історична реконструкція проводів Української республіканської капели NOW Кредо у закордонне турне країнами Європи та Америки

Ці гастролі є частиною проекту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України» з нагоди 100-річчя від дня підписання Симоном Петлюрою Наказу уряду Української Народної Республіки про створення Української республіканської капели (УРК) під керуванням Олександра Кошиця. Саме завдяки гастролям УРК у 1919–1924 роках 17-ма країнами Європи та Америки, зокрема, українська пісня «Щедрик» стала всесвітньо відомим гімном Carol of the Bells.

Спеціально до цієї події Укрзалізниця закінчила реставрацію історичного паротяга серії Л, який буде подано на першу платформу вокзалу. Він довезе хористів до Ужгорода. У реконструкції також буде задіяний історичний Залізничний дзвін Київського вокзалу (кінець XIX століття, з музею Південно-Західної залізниці).

Із боку Міністерства оборони України проводжатиме Українську культурну армію (так Петлюра називав УРК) Оркестр Почесної Варти Окремого київського полку Президента України.

Микола Леонтович

Загалом у проводах та історичній реконструкції братимуть участь 140 артистів.
Трохи передісторії. У грудні 2018 року на Донеччині відбувся всеукраїнський хоровий конкурс #ЩЕДРИКФЕСТ. Переможцем став хор «Кредо», на базі якого була створена Українська республіканська капела NOW Кредо у складі 82-х хористів із різних куточків України.

Символічно, що автор «Щедрика» український композитор Микола Леонтович із 1904 до 1908 року працював учителем співу у залізничному училищі станції Гришине (зараз місто Покровськ Донецької області) і створив там перший в Україні робітничий хор саме з працівників паровозного депо. Крім того, у 1919 році УРК відправлялась у закордонне турне саме з залізничного вокзалу Києва.

Перший закордонний виступ новоствореної капели відбудеться у Празі 11 травня о 18.00 в Палаці «Жофін» (Slovanský ostrov 226, Praha 1).

Відстежуватимемо події далі.

За матеріалами прес-релізу