sol-rom

Упродовж вересня-жовтня в Києві та Харкові триватиме Міжнародний вокальний фестиваль до 90-річчя від дня народження Євгенії Мірошниченко. Фестивальний марафон стартує 18 вересня у Києві концертом «Солов’їний романс» за участю відомих виконавців-учнів співачки та Національного академічного оркестру народних інструментів.

Майже сорок років Євгенія Мірошниченко була окрасою Національної опери України, створювала неперевершені вокально-сценічні образи, що увійшли до скарбниці українського і світового оперного та камерно-концертного виконавського мистецтва. За час викладацької діяльності Євгенія Семенівна виховала більше 90 співаків, які сьогодні активно концертують та виступають на провідних світових сценах. Саме завдяки їй багато талановитих артистів отримали путівку в життя.

Але попри це на думку директорки фестивалю та координаторки проєкту Олени Несмашної, постать і діяльність Євгенії Мірошниченко в Україні недооцінена. «Євгенія Мірошниченко – грандіозна особистість із великою харизмою, – уважає вона. – Її ім’я має бути відомим кожному українцю не тільки в Україні, а й за її межами. Треба пропагувати не лише вокальний талант співачки, її виконавські досягнення, але й педагогічні звершення».

Відтак запланований фестиваль – це колективна присвята української академічної вокальної спільноти найвідомішій українській оперній діві, співачці з унікальними професійними та природними даними, видатній викладачці.

Програма форуму охоплює різнопланові заходи. Перш за все, це 5 концертів за участю видатних учнів Євгенії Семенівни, українських та зарубіжних виконавців, а також її колег, педагогів й учнів кафедр оперного та камерного співу НМАУ імені Петра Чайковскього.

Незабутньою сторінкою фестивалю стануть презентації нотних видань: збірника вокалізів і вокальних вправ «Євгенія Мірошниченко. Секрети солов’їного співу» та нотного збірника «Душа – се конвалія ніжна», в яких розкриваються таємниці виконавської школи в оригінальній редакції співачки для колоратурного сопрано. Окрім того, очікується презентація подарункового фотоальбому.

Також у рамках фестивалю відбудуться майстер-класи зі співу від учнів Євгенії Мірошниченко для молодих вокалістів. Загалом у серії яскравих музичних подій візьмуть участь більше 35 учнів Євгенії Семенівни зі всього світу

У стартовому концерті фестивального марафону співатимуть відомі українські та зарубіжні виконавці: Олена Арбузова, Тетяна Бондар, Галина Грегорчак, Сусанна Чахоян, Milana (Франція), Наталія Шелепницька, Катерина Стращенко, Оксана Терещенко, Римма Шаповалова, Сергій Ковнір, Дмитро Іванченко, Юрій Кругліков та Сергій Пащук.

Концертну програму 18 вересня супроводжуватиме Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ) під керівництвом Віктора Гуцала. Вибір цього колективу невипадковий. Адже саме Євгенія Мірошниченко, виступаючи спільно з оркестром, відіграла велику роль у становленні НАОНІ. В оркестрі розказують, що співачка любила виступати з колективом. «Її тендітний голос органічно вплітався у мереживо гармонійних суголось нашого оркестру. І одразу ставало очевидним те, що тільки з оркестром українських народних інструментів їй вдається віднайти і висловити в українській пісні внутрішній психологізм, що лежить далеко за межами тексту і жанру пісні. Співпраця з Євгенією Семенівною стала для нас незрівнянним досвідом служіння мистецтву і ще більшого розуміння глибинної суті народної пісні».

Цього ж дня у Малій залі Національної музичної академії відбудеться  майстер-клас для вокалістів середніх і вищих навчальних закладів солістки Віденської державної опери, солістки опери Цюріха, Берлінської Deutsche Oper Berlin, Зальцбурзького фестивалю Ольги Безсмертної. Участь у майстер-класі безкоштовна, за попередньою реєстрацією. Для вільних слухачів – вхід безкоштовний.

Фінальним акордом фестивалю стане гала-концерт, що відбудеться 24 жовтня на сцені Національної опери України.

Такий масштабний фестиваль, що гідно і максимально повно репрезентує українську вокальну школу Євгенії Мірошниченко на міжнародному рівні, відбуватиметься вперше. Ініціаторами його проведення  стали українські культурні менеджерки Олена Несмашна, Вікторія Снєгур та багаторічний концертмейстер класу Євгенії Семенівни Фріна Зискіна.

Фестиваль пройде за підтримки Українського культурного фонду.

Детальна інформація на офіційних сторінках фестивалю у FB і Telegram.

За інформацією пресрелізу