Раміро Аріста й оркестр «Філармонія»

232

Аргентинський диригент італійського походження з румунським музичним вишколом, що підкорив весь світ. Україна, і Чернігів зокрема, – не виняток

Раміро Аріста знову виступив у Чернігові – відкритий, щирий і дуже професійний «танцюючий маестро». Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) під диригуванням цього видатного музиканта 11 травня презентував на сцені обласного філармонійного центру програму з творів іспанських і латиноамериканських авторів.

Критики зазначають: Раміро Аріста – музикант, здатний об’єднати європейські традиції, балканський фольклор і латиноамериканські ритми, «оживляючи музику». За плечима диригента – робота з понад 70 оркестрами у 14 країнах світу, в тому числі Румунії (він – випускник Національного музичного університету в Бухаресті), Чилі, Венесуелі, Росії, Молдові, Болівії. І Україні! І не тільки з професійними оркестрами, а й дитячими, адже пан Аріста вважає, що «музика – інструмент соціальної інтеграції, і це стосується всіх: багатих і бідних, дітей і дорослих».

Два роки тому Раміро Аріста разом з оркестром «Філармонія» представили у Чернігові «латиноамериканську» програму. Цього разу концерт складався з двох відділень. У перше увійшли твори іспанських композиторів – Федеріко Чуеки (Прелюдія до сарсуели «Ель батео»), Мануеля де Фальї (сюїта з балету «Трикутний капелюх»). Друге відділення було присвячене творам латиноамериканських композиторів – Артуро Маркеса, Астора П’яццолли, Віктора Варгаса, Дамасо Переса Прадо, Хосейто Фернандеса, а також фольклорним зразкам. «Після ХІХ Міжнародного фестивалю “Сіверські музичні вечори” ми вирішили трошки відволікти глядачів від серйозних проблем і побалувати їх більш демократичною, більш енергійною музикою, – зазначає керівник оркестру “Філармонія” Микола Сукач. – Музиканти представили програму іспанської і латиноамериканської музики, яка так близька маестро Раміро Арісті».

«Програма, яку ми зіграли, – в свою чергу каже аргентинський диригент, – це прем’єри, адже здебільшого вона складається з творів, які чернігівська публіка ніколи не чула. Це музика Куби, Перу, Еквадора, Бразилії – дуже красива. І обов’язковий Астор П’яццолла, адже я – аргентинець!»

Як сприйняла чернігівська публіка іспано-латиноамериканську програму Академічного симфонічного оркестру на чолі з диригентом, який під час концерту сповна виправдав титул «танцюючий маестро»? Музикантів тричі (!) викликали на біс. І цим сказано все.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм