Романтичними сторінками музики Петра Чайковського

355

«Романтичні сторінки музики Петра Чайковського» перегорнули разом з глядачами відомий український бас Олександр Харламов та піаністка Інеса Порошина. Таку назву має програма, яку вони представили чернігівській публіці в рамках проекту обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм «Вокально-хоровий абонемент»

Олександр Харламов — лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, соліст Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, працює в оперній студії Національної музичної академії України, виконуючи провідні басові партії. Любителі музики знайомі з його творчістю, зокрема, за участю в постановках опер «Черевички», «Іоланта», «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського, «Синьйор Брускіно» Джоакіно Россіні, «Фауст» Шарля Гуно. Інеса Порошина відома як солістка виконанням фортепіанних концертів Вольфганга Амадея Моцарта, Едварда Гріга, Людвіга ван Бетховена у супроводі симфонічних оркестрів. Також значна частина її творчості – виступи із солістами.

Дует Олександра Харламова та Інеси Порошиної подарував глядачам концерт, в якому була відображена саме романтична сторінка творчості Чайковського. «Щороку у травні в рамках проектів обласного філармонійного центру ми обов’язково один з концертів присвячуємо дню народження Петра Ілліча Чайковського, – каже автор і ведучий цих проектів заслужений діяч мистецтв України, мистецтвознавець Олег Васюта. – Чайковський поєднує українську ментальність, французьку вишуканість і російську масштабність». А Олександр Харламов і Інеса Порошина запропонували доволі цікавий напрям розкриття творчості Петра Ілліча, поєднавши у своїй програмі пісні і романси з відомим фортепіанним циклом «Пори року».

Тож у концерті прозвучали арії з опер «Євгеній Онєгін», «Іоланта», пісні і романси на вірші Даниїла Ратгауза, Олексія Толстого, Афанасія Фета – «Снова, как прежде, один», «Средь шумного бала», «Мой гений, мой ангел, мой друг», «Растворил я окно» та інші, а також твори з циклу «Пори року».

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм