Репертуар Львівської національної опери у грудні

281

Насолоджуйтеся зимовою казкою і зустрічайте новорічні свята у Львівській національній опері!

У грудні, після скасування карантину вихідного дня, репертуар театру видався особливо насиченим: упродовж місяця прозвучать 6 опер та 2 концертні програми із фрагментами з творів Вольфганга Амадея Моцарта й Джузеппе Верді, відбудуться 14 вистав улюблених балетів і 6 концертів на камерній сцені театру – у Дзеркальній залі.

Ще раз прозвучать опери, прем’єри яких відбулися впродовж 2020 року і отримали величезний розголос у публіки та професійних критиків. Це – «Турандот» Джакомо Пуччині (10, 11 грудня), прем’єра якої пройшла лише наприкінці листопада, вистава для сімейного перегляду «Лис Микита» Івана Небесного (17, 18 грудня). Варто зазначити, що опера «Лис Микита» за поемою Івана Франка у режисурі Василя Вовкуна увійшла до другого туру конкурсу на найвищу нагороду держави – Національну премію України імені Тараса Шевченка. Тож до вистави буде прикута особлива увага членів комітету й критиків.

Серед інших оперних спектаклів запрошуємо насолодитися перлинами італійської опери – музичною комедією Джованні Баттісти Перголезі «Служниця-пані» (13 грудня) і драмою Джузеппе Верді «Трубадур» (4 грудня). Ще дві концертні програми «Моцарт-гала» (26 грудня) та «Верді-гала» (27 грудня) складатимуться з найвідоміших фрагментів з опер цих композиторів.

Балети Петра Чайковського «Лускунчик» і «Лебедине озеро» – завжди є фаворитами святкового репертуару. Зимову чарівну казку про Лускунчика, втілену в танці, буде представлено на сцені Львівської опери 19, 20, 23, 24, 29, 30 і 31 грудня, а от історія про Принца й тендітну зачаровану у лебідку Одетту – 3, 5, 13, 27 грудня. Любителів пристрасної історії кохання запрошуємо на балет «Кармен-сюїта» Жоржа Бізе – Родіона Щедріна 6 і 12 грудня.

Та це ще не все! Із 2017-го у вишуканій Дзеркальній залі Львівської опери функціонує камерна сцена, де відбуваються концерти й покази камерних вистав. Спеціально для цієї зали був придбаний «король роялів» – інструмент відомої фірми Steinway & Sons. Тож у грудні тут пройде шість концертів із абсолютно різноманітною музикою: у програмах «Земля-пісня» і «Нова коляда» прозвучать давні українські пісні та колядки в автентичному виконанні (8, 22 грудня); на концерті до 125-річчя від дня народження Бориса Лятошинського будуть представлені (окремі – вперше у Львові!) солоспіви й камерні твори композитора (9 грудня), а також пропонуватимуться імпрези з популярними танго Астора П’яццолли (15 грудня) і творами Людвіга ван Бетховена до 250-річчя від дня народження (16 грудня). Концерт «Різдвяні пасторалі» подарує слухачам поєднання вишуканої музики та поезії у неповторному звучанні арфи, флейти, фагота і фортепіано (21 грудня).

Нагадаємо, що вистави та концерти демонструватимуться для 362-х глядачів у Великій залі та лише 40 – у Дзеркальній залі театру, згідно з чинними карантинними нормами.
Упродовж четверга, п’ятниці та на вихідних з 11 до 16 години театр можна відвідати й оглянути індивідуально, придбавши оглядовий квиток.

Зверніть увагу, що усі ми живемо в нових реаліях і питання безпеки кожного відвідувача та працівника є пріоритетними для дирекції. Тож просимо дотримуватися правил відвідування і протиепідемічних заходів, із якими можна ознайомитися на сайті Львівської національної опери у розділі «Візит до театру».

За інформацією пресрелізу