alter ratoi afisha

21 грудня вокальний ансамбль «Alter Ratio» запрошує до Дому МК на концерт «Історії Різдва». У програмі – серйозні і неймовірно красиві твори сучасних авторів – Девіда Ленга і Святослава Луньова.

Американець Девід Ленг – композитор-постмінімаліст, один із найбільш виконуваних авторів сучасної академічної музики. Серед його робіт опери «Юдіф та Олоферн», «Сучасні художники» і «Важко поле перейти», спільні проекти з Пітером Грінуеєм по «Мобі Діку» Германа Мелвілла і «Бурі» Вільяма Шекспіра. Він – лауреат численних премій і нагород, серед яких номінації на «Оскар» (2016) і «Золотий Глобус», «Композитор року-2013» за версією видання Musical America. За лібрето до «Пристрастей по дівчинці з сірниками» для баса, альта, сопрано і тенора Ленг отримав Пулітцерівську премію (2008), а після виходу запису цього твору – премію «Греммі» (2010). Більшість творів Ленга, на думку критиків, передбачають «розширення меж віртуозності виконавців, і навіть оманливо прості частини часом вимагають неймовірної концентрації як від музикантів, так і від слухачів».

В «Історіях Різдва» від «Alter Ratio» прозвучить саме «Пулітцерівський номінант» Ленга – твір «The little match girl passion» («Страсті за дівчинкою з сірниками») за казкою Ганса Християна Андерсена, текстами Х.П. Паулла (перший перекладач розповіді на англійську мову), Пікандера (лібретист «Страстей за Матвієм» Баха) і Євангелія від Матвія.

«Казку Андерсена про маленьку дівчинку із сірниками можна розповісти по-різному, наприклад як історію про віру чи убозство. Однак мене особливо зацікавило те, що Андерсен викладає її як своєрідну притчу, проводячи аналогію між стражданнями дівчинки-злидарки та Ісуса. Дівчинка страждає, її засуджує натовп, вона вмирає та преображається… У моїй п’єсі немає ані Баха, ані Ісуса – скоріш, страждання маленької дівчинки із сірниками піднесли (я сподіваюсь) її скорботу на найвищий рівень і стали нагадуванням про Нього», – розповідає Девід Ленг.

Ще одна історія Різдва вечора – цикл «The Noel Consort» Святослава Луньова. До циклу увійшли обробки добре відомих європейських різдвяних пісень (carols) та гімнів. Створюючи твір, композитор намагався урізноманітнити палітру прийомів хорового письма та оригінальне жанрове вирішення кожного твору, прагнучи осучаснити традиційне розуміння жанру «обробки». Про роботу над циклам Святослав Луньов говорить наступне: «Починаючи з раннього дитинства, кожен із нас пов’язує з Різдвом найбільш світлі, найбільш радісні думки та почуття. Спочатку – це очікування ялинки і подарунків, як втілення надій та сподівань дитини. Далі приходить усвідомлення присутності надзвичайної події в житті усіх і кожного. На перше Різдво Бог дарував нам Свого Сина. Різдво, що є Втіленням Слова, яке стає музикою, на мій погляд, найбільш повну відповідність знаходить в хоровому співі, де наочно можна спостерігати, як самé слово і стає музичною плоттю. Справжнім святом долучення до багатовікової християнської співочої традиції стала для мене ця робота».

Обож, не пропустіть! Початок концерту о 19:00.

Квитки можна придбати у касі Дому МК або на Karabas.com

За інформацією прес-анонсу