feeria-2018

21 грудня у Харківському оперному театрі відбудеться благодійний концерт світових зірок класичної музики «Класична феєрія». Вже всьоме музиканти з різних континентів приїдуть до Харкова, аби подарувати дітям дві години чарівної музики і зібрати кошти для дитячих лікувальних установ і навчальних закладів для дітей з обмеженими можливостями. Традиційно 60% місць у залі віддадуть дітям з інтернатів, дитячих будинків, малозабезпечених і багатодітних сімей. Кошти, зібрані з продажу решти квитків, будуть спрямовані на благодійність. У цьому році за них планують придбати принтер Брайля для дітей з вадами зору. Програму цьогорічного концерту, що складається переважно з шедеврів класичної музики, урізноманітнять популярні мелодії, озвучені вірменським дудуком. Також звучатиме віолончель, створена 1695 року італійським майстром Маттео Гоффріллерою.

За час існування проекту «Класична феєрія», на благодійних концертах побувало кілька тисяч дітей з інтернатів, дитячих будинків, багатодітних і малозабезпечених сімей, а благодійну допомогу отримали Харківська обласна дитяча клінічна лікарня №1, Інститут загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева, Харківська обласна дитяча клінічна лікарня, Харківський обласний клінічний центр урології та нефрології ім. В.І. Шаповала та інші.

Упродовж існування проекту місто відвідали всесвітньо відомі музиканти, серед яких віолончеліст Ласло Феніо і скрипаль Даніїл Австріх (Німеччина), кларнетист Сергій Дворниченко (США), соліст Гамбурзької опери Олександр Цимбалюк, «легенда» світового джазу Аркадій Шилклопер, диригенти Кирило Карабиць (Україна-Великобританія), Теодор Кучар (США), Володимир Фаншіль (Австралія).

Даніїл Австріх і Олександр Дворніченко

Первісно ідея благодійного проекту «Класична феєрія», за словами одного із його засновників музиканта Олександра Дворніченка, полягала у прагненні дати дітям можливість долучиться до музики у виконанні найкращих світових виконавців. Перший концерт пройшов наприкінці 2012 року в залі органної та камерної музики. «Це було в грудні, напередодні дня святого Миколая. Ми грали для дітей із Люботинського інтернату, було дуже холодно навіть нам, дорослим, але ми були вражені тим, наскільки навіть непідготовлена дитяча аудиторія виявилася сприйнятливою до класичної музики. Музика захопила і тримала увагу дітей усі два відділення. – згадує Олександр. – Потім до проекту почали підключаться наші друзі і просто небайдужі до чужої біди харків’яни».

Поступово деяких змін зазнала і концепція благодійного концерту. «Спочатку хлопці просто грали концерт для дітей, але потім нам підказали, що є люди, які можуть і готові заплатити за можливість відвідати концерт за участю відомих музикантів, а виручені гроші можна витратити на благодійність, – розповідає один із організаторів концерту, голова правління Благодійного фонду «Забота» Олена Єрьоміна. – Унікальність цього проекту в тому, що він поєднує популяризацію класичної музики серед дітей та благодійну допомогу. Але зараз його завдання набагато ширші. Щоразу ми прагнемо зробити акцент на конкретній проблемі того чи іншого дитячого закладу, привернути увагу суспільства до актуальної теми благодійності, а також долучити до неї нових людей. Адже взяти участь в проекті і стати благодійником дуже просто – достатньо, всього лише, купити квиток на концерт».

Цього року організатори концерту планують зібрати кошти на придбання принтера Брайля для КЗ «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс імені В.Г. Короленка». Про те, що принтер потрібен цьому закладу, нам розповів на минулій «Феєрії» її ведучий, журналіст і колишній вихованець інтернату Володимир Носков. – говорить Олександр Дворніченко. – Це дороге шведське обладнання вкрай необхідне для друку книг, підручників, зображень і нот рельєфно-крапковим шрифтом для слабозорих дітей». А для того щоб допомогти це зробити, Харків відвідає ціле «сузір’я» відомих музикантів. Цього року в концерті візьмуть участь:

Ласло Феніо

Ласло Феніо (Німеччина) – відомий віолончеліст, лауреат численних конкурсів, професор, викладач Вищої школи музики в Кельні. Щорічно він дає до 200 концертів по всьому світу. Музикант гратиме на унікальній віолончелі, створеній у1695 році одним з найвідоміших майстрів, венеціанцем Маттео Гоффріллером.

Даніїл Австріх (Німеччина) – скрипаль, який грає в квартеті «Мікеланджело», викладач Вищої школи музики в Кельні, випускник легендарного скрипаля Віктора Третьякова.

Олександр Дворніченко (Україна) – альтист, заступник директора МАСО «Слобожанський», засновник проекту «Класична феєрія». Живе і працює в Харкові.

Сергій Дворніченко

Сергій Дворніченко (США) – кларнетист, лауреат численних конкурсів в США і Європі. Один із чотирьох українців, які закінчили Єльський університет на бюджетній основі. Виступає як соліст і в складі оркестрів, викладає.

Арутюн Чколян (Вірменія) – музикант-мультиінструменталіст, який спеціалізується на вірменських народних духових інструментах, таких як дудук, зурна, шві, ней, а також на кларнеті. Концерти з його участю з великим успіхом проходять в США, Греції, Туреччині, Італії, Франції, Німеччині, Йорданії, Норвегії, Болгарії, Грузії, Хорватії, Польщі та в рідній Вірменії.

Супроводжувати концерт буде Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський», яким в цього вечора буде диригувати заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко.

Даніїл Австріх, незмінний учасник проекту майже з моменту його заснування, стверджує, що в Німеччині дитячих концертів такого масштабу немає. А цей концерт приваблює його своєю святковою атмосферою, а також можливістю подарувати свято дітям. А ось для Арутюна Чколяна, «Класична феєрія» стане першим і дуже важливим виступом в Харкові: «Дуже важливо дарувати дітям щось хороше. Я можу дарувати музику, для цього і буду виступати» – говорить музикант.

Квитки в продажу на karabas.com та internet-bilet.ua

За інформацією прес-релізу