rizdvo-camernyi-ork-akademia-lviv

Уже 25 років поспіль на сцені Львівської національної філармонії проводяться чудові передноворічні вечори під назвою «Різдвяний музичний дарунок»

Ініціатор проекту – керівник і концертмейстер Львівського камерного оркестру «Академія», народний артист України, професор, володар Золотої медалі Національної академії мистецтв України Артур Микитка. Щороку львівська публіка має чудову нагоду насолодитися унікальними творами композиторів різних епох, зокрема й українськими, присвяченими саме новорічній тематиці.

Цей рік є ювілейним не лише для Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, яка відсвяткувала 175-річчя від дня заснування, а й Львівського камерного оркестру «Академія», котрому виповнилося 60! Чудовий колектив завжди дарує слухачам прекрасну музику і її високопрофесійне виконання. Його запрошують виступати у найпрестижніших міжнародних фестивалях у Львові, Україні та й за її межами.

Львівський камерний Оркестр «Академія» може пишатися своєю величезною історією, потужним репертуаром різних різних жанрів і стилів – від барокової музики до сьогодення. Ось уже 60 років колектив збирає вщерть наповнені концертні зали в Україні та світі. Чимало композиторів довіряють першопрочитання своїх творів саме Львівському камерному оркестру «Академія», попри те, що там грають студенти, тобто склад щороку оновлюється. Надзвичайно високий фаховий рівень виконання творів – величезна заслуга керівників, зокрема Артура Микитки, Мирослава Скорика та Ігоря Пилатюка.

Оркестр був заснований 1959 року у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка. Це був перший колектив подібного типу в Україні, який зміг поєднати навчальний процес із активною концертною діяльністю. Фундаторами оркестру стали Олександра Деркач і Матіс Вайцнер, які змогли вивести вихованців на міжнародний рівень. Теперішні очільники гідно продовжують розпочату попередниками благу місію.

Проект «Різдвяний музичний дарунок» є знаковим, адже його мета –створювати особливо святковий настрій напередодні новорічних і різдвяних свят. У концертах беруть участь талановиті солісти-віртуози, лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів, студенти ЛНМА імені Миколи Лисенка. У програмі традиційно звучать колядки, щедрівки в обробці Василя Барвінського, Мирослава Скорика, Юрія Ланюка, Віктора Камінського та інших авторів, а також є блок із класичною музикою.
Цьогорічний вечір не став винятком. У ньому лунали різдвяні піснеспіви.

Оркестр «Академія» вперше виступив зі студентським хором НМА (керівник і диригент – Василь Долішній) і квартетом солістів: Валерія Коваленко, Дарія Буренко, Віталій Коваль, Назар Микуляк (клас професора Мирослави Логойди). Вони представили Missa Brevis F-dur для солістів, хору і оркестру Вольфганга Амадея Моцарта. Далі можна було послухати Увертюру до опери «Олімпіада» Антоніо Вівальді та «Різдвяну симфонію» h-moll Франческо Манфредіні. Були виконані також твори сучасних українських композиторів – «Пам’ять» Мирослава Скорика для флейти і камерного оркестру (соліст – видатний український флейтист Андрій Карпяком) і яскравий оркестровий твір Ганни Гаврилець.

Упевнена, що незабутні враження від цього розкішного концерту залишаться у пам’яті слухачів на цілий рік. А наступного грудня на численних шанувальників чекатиме новий «Різдвяний музичний дарунок».

Анна ШКОЛЬНІКОВА

Фото Олександра ШАМОВА