«Rusalka XXI»: екосвідомий проєкт

130

Проєкт «Rusalka XXI» – багатосмисловий перформанс, який підтримує Український культурний фонд

У його основі – рефлексія на всім відомий твір Ганса Крістіана Андерсена, що захоплював нас із дитинства. Утім цікаво, як він змінився сьогодні? Наші часи диктують трансформацію образу Русалки. Нині ми не просто спостерігаємо за людьми, які висмоктують усі ресурси землі, а подеколи й самі є такими!

Під час створення перформансу були проведені екологічна акція зі збору пляшок (близько 100 тисяч), кількісне соціологічне онлайн опитування киян. Аналітичний звіт за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1AMRZJdlWtCwUZu11QaGz1p0us8iutxv_/view?usp=sharing

На основі зібраного матеріалу постали відповідний текст (драматург – Алекс Вуд) і музика (композиторка – Яна Шлябанська). Та головне – створено реальну сценографію за рахунок відсортованого сміття, яке приносили жителі Києва (сценографка – Марія Крутоголова).

Дія відбуватиметься 21 березня о 17 і 20 годині у приміщенні станції сортування й переробки сміття «Київміськвторресурси» (Київ, вул. Є. Маланюка, 112). Це – основна станція у Києві, яка займається переробкою твердих промислових і побутових відходів вторинної сировини, включно зі скляними, дерев’яними, полімерними (поліетиленова плівка й упаковка).

На жаль, не всі здатні оцінити внесок організації в систему екологічної безпеки. Уже кілька років «Київміськвторресурси» перебуває у критичному стані. Земля, на якій побудовано станцію, привабила київських забудовників і вони прагнуть у будь-який спосіб її привласнити. Не раз лунали погрози й відбувалися напади на працівників станції.

Люди, які дбають про наше майбутнє, потребують підтримки. І наша мета – привернути увагу зацікавлених осіб і захистити станцію від утиску забудовників шляхом створення перформансу.

Сторінки проєкту: facebook: https://www.facebook.com/RusalkaXXI

Instagram: save_rusalka

Online трансляція заходу здійснюватиметься інформаційним партнером проєкту – формацією OpenTheatre 21 березня о 20.00. Слідкуйте тут: https://www.facebook.com/opentheatre.net

За матеріалами пресрелізу