#Щедрик Фест у Києві та Покровську

428

26 грудня відбудеться відкриття Всеукраїнського конкурсу хорових колективів #ЩедрикФест. А 27 та 28 грудня свято продовжиться у місті Покровськ на Донеччині

Масштабний проект організовано на честь 100-річчя заснування і туру Української Республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця. (1919-1924 рр.), а також світового тріумфу «Щедрика», яка нині є найбільш упізнаваною у світі різдвяною піснею. Основне місце проведення конкурсу – Покровськ (колишнє Гришине) Донецької області. Саме там з 1904 по 1908 роки викладав у залізничній школі автор всесвітньо відомого «Щедрика» Микола Леонтович.

Проект стартує з Київського національного Університету ім. Тараса Шевченка, адже саме в стінах цього славетного навчального закладу відбулося перше публічне хорове виконання «Щедрика» в 1916 році. Тоді щедрівку з кількома повтореннями на «біс» проспівав хор Київського університету. Після цього й почалася столітня історія мандрівок української щедрівки світами.

У конкурсі #Щедрик Фест візьмуть участь 16 хорів з Києва, Львова, Стрия, Чернігова, Харкова, Покровська у номінаціях «Мішані хори», «Однорідні хори», «Дитячі хори». Ці колективи були відібрані на попередньому турі, що відбувся у жовтні цього року. Плануються також їх виступи у Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці, Святогірську.

Хор, який переможе у конкурсі, буде удостоєний честі з травня по грудень 2019 року вирушити у турне країнами Європи (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) та Північної Америки (Канада і США).

Програма фестивалю:

26 грудня, 10:00, Київ – відкриття фестивалю і перший конкурсний день (номінація «Дитячі хори»)

Мистецький салон Головного навчального корпусу КНУ ім. Тараса  Шевченка (вул. Володимирська, 60 аудиторія №321)

27 грудня, Покровськ – перший конкурсний день (номінації «Однорідні хори» та «Змішані хори»)

Cкульптурна композиція на честь Миколи Леонтовича у Покровську

Відкриття пам’ятника «Сухарниця Миколи  Леонтовича»

28 грудня – другий і третій конкурсні дні

Встановлення двох національних рекордів України:

одночасне виконання  Щедрика 2500 тис. жителями Донеччини і гостей регіону та прикрашання Новорічної Ялинки у Покровську більше 5000 дзвіночками.

Також відбудеться розіграш лотереї на поїздку у травні 2019 року до Чехії на виступ хору-переможця фестивалю #ЩедрикФест.

Детальна інформація: www.shchedrykfest.com.ua

За матеріалами прес-релізу