bardaus-svitlana

18 та 19 січня Львівський органний зал запрошує на концерт «Шедеври органної музики» солістки Чернівецької обласної філармонії Світлани Бардаус

Мистецтво поєднати здавалося б непоєднуване – один із талантів Світлани Бардаус. Її програми завжди вражають, у них органістка сміливо міксує музику бароко із творами сучасників, академічні твори з органними перекладеннями популярних пісень, створює авторські аранжування для органа.

У речиталі органістки з Чернівців звучатимуть велична й трагічна «Сарабанда» з Сюїти ре мінор Георга Фрідріха Генделя, просвітлена та життєствердна «Кафедральна сюїта» Гордона Янга, прониклива і щемка «Молитва» Ганни Гаврилець, позитивне та легке «Рондо» Андре Кневела, знайомі всім частини з циклу «Пори року» Антоніо Вівальді й неочікуване органне прочитання «Walking in the air» – пісні до дитячого британського мультика.

Світлана Бардаус народилась в Івано-Франківську. Музичну освіту здобула у Львові. У 1993 році з відзнакою закінчила Львівський вищий державний музичний інститут (нині – Львівська національна музична академія) імені Миколи Лисенка, навчалася по класах органа та фортепіано одночасно. Учениця Віталія Півнова, органіста Львівського органного залу.

У 1992-му була запрошена на посаду солістки-органістки в Чернівецьку обласну філармонію, у тоді щойно відкритий зал органної і камерної музики.

Брала участь у вищих виконавських курсах у Варшаві (Польща), Роменмонтьєрі (Швейцарія). Одна з перших українських органісток, яка грала в Парижі (1995), виступала в багатьох міжнародних фестивалях у Польщі, концертувала у Німеччині, Австрії. Веде активну концертну діяльність в містах України та за кордоном.

Протягом багатьох років знайомить європейську публіку з творами українських композиторів. Отримала подяку Міністерства культури України за значний особистий внесок у розвиток національного музичного мистецтва, високу професійну майстерність і вагомі досягнення в мистецькій діяльності. Нагороджена Союзом Українок за активну громадсько-просвітницьку роботу для розбудови України.

На думку Світлани Бардаус, орган – це камертон нашої душі. «Музика рятує. Коли сідаєш займатися, не думаєш про це. Ти повертаєшся в нормальне життя. Я вважаю, саме тому люди ходять на концерти: вони хочуть хоч на годину повернутися в нормальне життя, емоційно відновитися», – розповіла органістка в інтервʼю наприкінці 2022 року.

Отже, Львівський органний зал запрошує поринути у світ органної музики зі Світланою Бардаус.

Заклад працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

За інформацією пресрелізу