a381872eba_01

Програму з такою назвою завтра 4 жовтня у Національній філармонії України презентуватиме Національний президентський оркестр.

Імпреза інтригує вже своєю назвою: у ній прочитуються алюзії до відомої програмної сюїти для гобоя соло англійського композитора Бенджаміна Бріттена «Шість метаморфоз по Овідію». Однак, зазначимо, це лише алюзії, хоча зв’язок із класичною західноєвропейською літературою в анонсованому концерті очевидний – у ньому вперше в Україні прозвучить симфонія «Божественна комедія» за поемою Данте Аліг’єрі американського композитора Роберта Сміта. Цей твір було створено у 1994 році саме для духового оркестру. Він складається з чотирьох частин, кожна з яких має програмний підзаголовок: І ч. – «The Inferno» («Пекло»), ІІ ч. – «Purgatorio» («Чистилище»), ІІІ ч. – «The ascension» («Піднесення»), ІV – «Paradiso» («Рай»).

04-10-2016Окрім української прем’єри симфонії Сміта прозвучать композиції інших авторів: Увертюра до опери «Гуарані» Антоніо Карлоса Гомеса, «Вакханалія» з опери «Самсон і Даліла» Каміля Сен-Санса, Інтродукція, тема і варіації для кларнета з оркестром Джоаккіно Россіні, Концерт для саксофона альта і духового оркестру «Птахи» Тошіо Машіма і «Рапсодія в блюзових тонах» Джорджа Гершвіна.

Сольні партії виконуватимуть:
Георгій Курков (фортепіано),
Юрій Немировський (кларнет),
Артем Голоднюк (саксофон).

За диригентським пультом – Максим Гусак.

За інформацією прес-релізу