el-jem3

Закриття минулого творчого сезону ознаменувалося тріумфальними виступами музичних колективів Українського радіо на Африканському континенті, а саме в Тунісі

Симфонічний оркестр і хор разом із солістами Національної опери України мали честь відкривати два головних фестивалі Тунісу: 9 липня Заслужений академічний симфонічний оркестр під керуванням Володимира Шейка, Академічний хор імені Платона Майбороди під орудою Юлії Ткач і солісти Національної опери України Сусанна Чахоян, Алла Позняк, Дмитро Кузьмін та Ігор Мокренко відкрили 31-й фестивальний сезон у місті Ель-Джемі, а 13 липня грали та співали на відкритті 52-го Міжнародного музичного фестивалю у місті Карфагені («Festival International de Carthage 2016»).

Концерт у місті Ель-Джемі
Концерт у місті Ель-Джемі

Обидва фестивалі мають давню історію, високий організаційний рівень і підтримуються високопосадовцями й державними лідерами країни. Активну участь у фінансовому забезпеченні форумів бере також Міністерство культури та Міністерство туризму Тунісу. Велику підтримку надало Посольство України в Тунісі на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Туніській Республіці паном Миколою Нагорним.

Міжнародний фестиваль симфонічної музики в місті Ель-Джемі був заснований у 1986 році. Усі концерти проходять у стародавньому Колізеї – другому за розміром після римського. Він будувався на 35 000 місць, є світовим надбанням і охороняється ЮНЕСКО. На концерті (за 250 км від столиці!) були присутні: Голова Парламенту пан Мохаммед Еннасер, міністри, керівники 8-ми провінцій, представники дипломатичного корпусу. Неймовірна атмосфера давнини у поєднанні зі звучанням класичної музики залишили незабутні враження в усіх учасниках дійства.

Виступ на фестивалі у Карфагені (Картажі)
Виступ на фестивалі у Карфагені (Картажі)

Міжнародний музичний фестиваль у Карфагені (сучасна назва Картаж), заснований у 1964-му, також проходить у старовинному амфітеатрі, що вміщує 7000 глядачів (із додатковим партером) і вважається одним із найпрестижніших міжнародних форумів. На відкритті були присутні: Прем’єр-міністр Тунісу пан Хабіб Ессід, Голова Парламенту пан Мохаммед Еннасер, Кабінет Міністрів країни, увесь склад попереднього Кабінету Міністрів (за традицією), дипломатичний корпус.

Заслужений академічний оркестр та Академічний хор імені Платона Майбороди Українського радіо професійно та натхненно представили два масштабних твори світової класики: кантату «Карміна Бурана» Карла Орфа та фінал Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена – «Оду до Радості». Солісти Національної опери неперевершено виконали сольні партії цих творів, а також відомі оперні шедеври. На концерті у місті Ель-Джемі оркестр Українського радіо грав також музику до відомих голлівудських кінострічок. А на відкритті фестивалю у Карфагені подарунком для публіки став виступ співака Лотфі Бушнака – національного улюбленця Тунісу, який виконав оригінальні вокальні твори у супроводі симфонічного оркестру Українського радіо. Програму обох імпрез було побудовано бездоганно. Жоден номер не залишив байдужою туніську публіку.

Під час концерту у Карфагені (Картажі)
Під час концерту у Карфагені (Картажі)

Після повернення на Батьківщину успішні гастролі Заслуженого академічного симфонічного оркестру та Академічного хору Українського радіо в Туніській Республіці були відзначені заохочувальною відзнакою Держкомтелерадіо України за вагомий внесок у розвиток українсько-туніського співробітництва у сфері культури та мистецтва, створення і поширення духовних цінностей, зміцнення міжнародного авторитету України.

Блискуче відкриття фестивалів Симфонічним оркестром і Хором Українського радіо належно оцінили туніська культурна спільнота й мас-медіа. За інформацією туніської сторони на двох концертах були присутні близько 15 тисяч слухачів; І і ІІ Національні канали телебачення Тунісу провадили зйомку; на центральних площах великих міст країни було створено фан-зони із прямою трансляцією виступів.

У Карфагені (Картажі)
У Карфагені (Картажі)

Україна вперше була представлена в Тунісі у такому великому творчому складі й на таких масштабних мистецьких акціях. Міністр культури Тунісу назвав концерти на честь відкриття фестивалів у Тунісі найвизначнішою подією в культурному житті країни.

На головному фото – концерт у Колізеї міста Ель-Джема

Матеріали надано дирекцією Об’єднання художніх колективів «Музика»