siverski-kleynody

В Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка 22 січня з нагоди 101-ї річниці Соборності України відбувся святковий концерт «В єдності – сила народу»

За традицією, свято Соборності Івано-Франківщина відзначає із творчими гостями з іншого регіону України. Цьогоріч на Прикарпаття завітали представники Чернігівщини. Тож, окрім прикарпатських колективів, колоритну мистецьку програму присутнім подарував Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк).

«Українці з різних куточків нашої держави є єдиним народом. І цим святкуванням Соборності ми хочемо підкреслити, що Україна не розділена, а єдина держава, і ми – єдиний народ», – наголосив у вітальному слові заступник голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

І цю тезу якнайкраще підтвердив виступ «Сіверських клейнодів», адже репертуар ансамблю увібрав найкращі зразки культурних надбань різних регіонів України. Тому так тепло публіка на Прикарпатті приймала мистецьке розмаїття таких номерів, як «Гей, Січ – рідна мати», «Чумацький сніданок», «Буковинські козачки», буковинський «Каперуш», русинську композицію «Понад воду лавка», «Поліський танець»…

Завершила виступ «Клейнодів» у програмі «В єдності – сила народу» композиція «Хай живе вільна Україна».

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм за матеріалами Івано-Франківської ОДА