За роки війни синьо-жовтий прапор став чимось значно більшим, ніж одним із геральдичних символів української державності. Для всього світу він тепер є символом незламності, честі, вірності, мужності, сили
23 серпня Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» представив на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру проєкт «Барви України», присвячений Дню Державного прапора. Програма втілила мистецькі послання, закладені в ідеї відзначення Дня Державного прапора – дня, коли вшановується, у тому числі, багатовікова історія українського державотворення.
«Із цим символом український народ виборов Незалежність 33 роки тому. Із цим символом ми вийшли на захист своїх прав та свобод під час Революції Гідності, з цим стягом сьогодні наші захисники боронять Незалежність, наше майбутнє від московської орди. Але іноді ціна нашої волі висока. І ціна ця – людське життя», – зазначив, відкриваючи концерт, художній керівник і головний диригент ансамблю Андрій Лоєвець.
До програми увійшли твори, що відображають не тільки вокальні, інструментальні, хореографічні традиції вітчизняного мистецтва, а й демонструють його розмаїтість. Це й нові композиції, й оновлені оригінальні авторські постановки та обробки: «Гей, Січ!», «Скрипливії ворітечка», «Чобітки», «Понад морем», «Коломийки з Габури», «Чорноморець»…
Гостем дійства став чернігівський театр народного танцю «Слов’яни», а також юна чернігівська поетка Анастасія Очеретько.
Програма «Барви України» – про вільних людей і для вільних людей, символом волі яких є Державний прапор України.
Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм
Фото надані пресслужбою Чернігівського філармонійного центру