zastavka

Майбутнє джазу завжди формували молоді джазові музиканти, які у творчості відображали зміни часу, в котрому живуть

Суть цього гасла продемонструють учасники джазового свята, яке відбудеться 30 травня вперше в Україні у форматі Параду юніор біг-бендів України в Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України.

Святковий концерт присвячено Дню Києва та Міжнародному дню захисту дітей.

Творчий проєкт створено Асоціацією естрадних і джазових оркестрів України Національної всеукраїнської музичної спілки, Координаційним центром молодіжного джазового руху України (структурний підрозділ асоціації), які запросили виступити молодих музикантів із міст Скадовська, Кривого Рогу та Києва на столичній сцені.
Особливої важливості творчому заходу надає те, що Парад юніор біг-бендів України відбудеться у рамках Всеукраїнського відкритого молодіжного джазового форуму й творчою зустріччю керівників оркестрів Параду юніор біг-бендів України з представниками Координаційного центру молодіжного джазового руху України, а також ЗМІ.

Парад юніор біг-бендів України відкриє відомий на батьківщині та в Європі джаз-оркестр «VICTOR BASIUK ORCHESTRA» Центру творчості дітей та юнацтва Оболонського району Києва під керівництвом джазового диригента, заслуженого діяча мистецтв України Віктора Басюка й художнього керівника колективу Ірини Басюк. В оркестрі грають діти віком від 8 до 16 років. Колектив дав понад 180 концертів в Україні, у тому числі й 19 у Національній філармонії. Брав участь у різноманітних всеукраїнських і міжнародних фестивалях, конкурсах, здобувши найвищі призові місця.

Оркестр отримав Гран-прі у міжнародному конкурсі «Європа молода». У 2013 році виступав у міжнародному фестивалі «International Pera Music Festival» у Стамбулі, у 2018 році у міжнародному фестивалі у м. Фулда (Німеччина), у 2019-му – у Франкфурті-на-Майні (Німеччина), у лютому 2020-го – у міжнародному джазовому фестивалі «Kids Jazz L.E.» у Лейпцігу (Німеччина).

У першому відділенні можна буде ознайомитися також із творчістю «GIG BAND» Криворізького обласного музичного коледжу під керівництвом креативної особистості – диригента й художнього керівника Ігоря Курила. Колектив брав участь у багатьох всеукраїнських фестивалях, конкурсах і концертах, є переможцем всеукраїнських фестивалів-конкурсів «Джаз над морем» (Скадовськ), «Джаз фієста» (Харків), «Джаз на Поштовій» (Кривий Ріг) та інших. Займав призові місця, фіналіст фестивалю «Червона рута». Оркестр постійно працює як навчальна база для студентів коледжу, став відомим і очікуваним гостем на концертних майданчиках міста.

У другому відділенні концерту своє бачення джазових творів продемонструє біг-бенд «Сурма» зі Скадовська (керівник і диригент – Валерій Білошапко, музичний керівник – заслужений діяч мистецтв України Анатолій Шумейко). Колектив був створений у 1991 році на базі Скадовської музичної школи та районного Будинку культури як духовий оркестр, з часом змінив статус на естрадно-духовий. У 1999 році став лауреатом Одеського джазового фестивалю «Пам’яті Леоніда Утьосова», а вже у 2000-му дебютував як біг-бенд, відкривши щорічний фестиваль «Джаз над морем», незмінним учасником якого є і до сьогодні.

У 2001 році біг-бенд «Сурма» брав участь у гала-концерті Всеукраїнського огляду художньої творчості «Таврійське перевесло», що проходив на сцені Національного палацу «Україна». У тому ж році з нагоди Дня Незалежності України оркестр виступив у Києві на Європейській площі з джазовою програмою. За весь період творчої діяльності колектив не раз був переможцем багатьох престижних джазових фестивалів, конкурсів і всеукраїнських культурно-мистецьких заходів. Здобутки останнього часу – перемога на Всеукраїнському фестивалі джазового мистецтва «Джаз на Поштовій» у Кривому Розі та Гран-прі на Міжнародному конкурсі джазової імпровізації «Джаз-фієста» у Харкові.

Разом із біг-бендом «Сурма» виступить відома українська молодіжна шоу-група «Альтана» (керівник – Олександр Гончаренко).

Усі колективи підготували цікаві, яскраві програми з новітніми сучасними аранжуваннями й великим бажанням представити свою творчість і виступити на одній із головних концертних сцен столиці.

Запрошуємо всіх охочих відвідати цю феєрію джазу. Підтримка творчості молодих музикантів України стане для них черговою «Сходинкою до Парнасу».

Галина МАКАРЕНКО-ДЕРГУНОВА