Солістка Львівської філармонії Віоліна Петриченко отримала почесну відзнаку

84

20 грудня в Палаці Потоцьких відбулась щорічна урочиста церемонія «Межа року» — ритуал вручення орденів та відзнак з лаудаціями «За інтелектуальну відвагу» та «За добру справу». Цьогоріч відзнакою «За добру справу» нагородженою Капітули стала солістка філармонії Віоліна Петриченко

Традиційно церемонію розпочала промова від головного редактора незалежного культурологічного часопису «Ї» Тараса Возняка. Перше нагородження відбулось у 2001 році й за цей час лауреатами стали понад 40 відомих особистостей. Лауреатів нагороди визначають таємним голосуванням. Особливого святкового настрою церемонії надали «Коляди» Василя Барвінського, що прозвучали у виконанні Віоліни Петриченко.

До лаудації був запрошений головний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, лауреат ордену «За інтелектуальну відвагу» 2003 року Володимир Сивохіп.

«Що означає робити добру справу як фаховий музикант? Є не один десяток прекрасних українських виконавців, які здобувають престижні нагороди, виступають на багатьох світових сценах, успішно грають концерти Сібеліуса, Брамса, Бетховена, але не вміють зіграти жодного українського твору — навіть на біс вони гратимуть прелюдію Шопена, бо ж не знають прелюдій Барвінського. Але ж Василь Барвінський був репресований, через свою українську пісню. Микола Леонтович був розстріляний російським шпигуном через “Щедрика” – тобто нашу пісню постійно вбивали. І тому робити добру справу – це співати нашу пісню, бо не тільки зброєю здобувається незалежність, а й культурою також.

Віоліна є тією людиною, яка співає свою українську пісню, вона грає вам сьогодні “Коляди” Василя Барвінського, які він написав в імперії, в 30-х роках, щоб українські сімʼї могли навчати своїх дітей українського. Ця збірка є доступною, виданою, але чомусь залишається маловідомою. І ось вона ця добра справа – грати своє і грати не перед українцями, а грати перед іноземцями, на європейських сценах, відкривати львівського Барвінського, але відкривати й житомирського Косенка, відкривати київського Якова Степового і його брата Федора Якименка, відкривати інші імена, продовжувати справу тих, хто її закладав, берегти українське», – Володимир Сивохіп

Подарунком для почесних гостей піаністка представила диски з новою програмою, почути яку також запросила на концерт 22 грудня до Львівської національної філармонії. У її виконанні також прозвучав «Щедрик» Миколи Леонтовича, рівно тиждень тому, був день народження якого і рівно тиждень тому, «Щедрик» представила Львівська національна філармонія разом з солісткою філармонії – Віоліною Петриченко у залі Берлінської філармонії.

За матеріалами прес-релізу