vechornytci

Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» завжди ставив собі за мету не тільки зберегти традиційну культуру, а й активно пропагувати народну музику, яка поєднує в собі вчора, сьогодні і завтра вітчизняного мистецтва.

Тому проєкт «Сіверських клейнодів» «Українські вечорниці», представлений 22 грудня 2023 року в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана, був, з одного боку, дещо незвичним, а з іншого – цілком природнім для митців колективу. Солістка ансамблю Христина Мельник стала авторкою ідеї проєкту: артисти не просто показали нову концертну програму, а й залучили до неї глядачів. «Створюючи цей проєкт, ми вирішували кілька завдань: популяризація української традиції вечорниць, подарувати всім гарний настрій і, найголовніше, – це навчити гостей традиційних танців, – каже художній керівник та головний диригент колективу Андрій Лоєвець. – Невідомо, що було першим – танець, музика чи спів. Але поєднання цих трьох елементів, пройшовши через тисячоліття, породило нашу українську мистецьку традицію».

Для «Українських вечорниць» були обрані народні твори, зібрані під час фольклорних досліджень: танці з приспівками «Баламут», «Полька», «Печоноє порося» були записані у Чернігівській області, «Яків» – на Київщині, а «Картошка» – на Дніпропетровщини. Під живий акомпанемент оркестру «Сіверських клейнодів» артисти та гості виконували ці композиції разом. «Особливістю українського побутового танцю є життєрадісність, емоційність та колективний характер виконання», – підкреслює Андрій Лоєвець.

«Українські вечорниці» «Сіверських клейнодів» та Христини Мельник – щирі і веселі – стали незабутнім різдвяним подарунком глядачам.

 

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру

фестивалів та концертних програм