gorov-spomyn

Відомий український режисер Семен Горов представляє нову концептуальну документальну картину «Спомин про майбутнє»

Це – авторський документальний короткометражний фільм про українських митців і їхню творчість у рідних містах під час війни. Мета проєкту – допомогти творчим особистостям і підтримати їх у спротиві, що вони чинять, надихнути людей України не опускати рук і, попри все, мріяти й вірити в майбутнє.

Стрічка показує короткі історії митців, виражені в танці та музиці. Події відбуваються у «поцілованих війною» містах, де герої не припиняють ані мріяти, ані нести мистецькі місії в ім’я майбутнього. Кожен індивідуальний біль і кожен спомин про майбутнє зливається у спільний колективний роздум, де вчорашній день змішався з мріями та надіями завтрашнього.

На створення фільму режисера надихнув однойменний музичний твір видатного українського композитора, Героя України Ігоря Поклада, який також став одним із героїв картини. Разом із дружиною він два тижні просидів без світла, їжі та води у підвалі свого будинку в окупованому Ворзелі, а на його подвірʼї у цей час стояло 7 ворожих російських танків. У стрічці композиція «Спомин» лунає у виконанні оркестру НАОНІ.

«Кажуть, що кожне випрóбування містить у собі подарунок. Головне – не прогледіти його та прийняти. Війна руйнує життя і мистецтво, але у цих муках народжується нове мистецтво, нове життя, – говорить Семен Горов. – Цей фільм присвячений героїчному народу України. Тут кожен, наче жива антена. Ти починаєш виловлювати сигнал, що виведе із цього моторошного сну до світла. Шукаєш його іскру всередині себе. Адже страшно не померти, страшно так і не спробувати жити. Ми не можемо програти, ми повинні перемогти!»

Матеріал для стрічки було відзнято у Харкові, Одесі, Ворзелі та Ірпені. Героїні сюжету – танцівниці з Харкова, які не поїхали з міста, бо вважають, що саме таким чином вони й чинять спротив. «Якщо поїдуть всі, то кому потрібно таке місто?» – вважає хореограф Лана Матвієнко. Зараз дівчата займаються мистецтвом і волонтерством.

Танцівниця Наташа з Одеси, не зважаючи на важку ситуацію у місті, ставить виставу. Денис волонтерить і займається хореографією.

«Посеред страшних наслідків спроб знищити мирні міста нашої країни східним сусідом, у розвалинах Харкова, Одеси, Києва та інших наших найпрекрасніших міст, проростають пагони життя у втіленні незламних творців. Понівечені, але нескорені. Їх вразливе ремесло – танець, музика, живопис, поезія – дає життя і віру їм самим та світові навколо, попри будь-які біди. Ми знайомимося з героями в моменти випробування війною і надихаємося могутньою силою внутрішнього наповнення української нації – її культурою», – розповідає співавтор сценарію Маруся Лиманська.

Фільм знятий незалежною кінокомпанією Gorov Studio. На меті творчої команди – участь у міжнародних фестивалях.

Синопсис:

На веранді своєї садиби в плетеному кріслі сидить задумливий сивий маестро Ігор Поклад. Він згадує свіжі події російської окупації Ворзеля, коли з дружиною змушений був переховуватися в підвалі власної садиби протягом кількох тижнів без води й світла.

У сюжет поступово вплітаються епізоди, в яких глядач знайомиться з ще кількома персонажами. Це українські митці, які не полишили рідних міст, ризикуючи життям у мистецькому протистоянні загарбницькому вторгненню ворога. Переживання й емоції митців виражено пластично. Супроводжує ці хореографічні сповіді-роздуми мелодія, яку маестро написав задовго до трагічних подій в Україні, багато років тому – «Спомин».

На тлі розрухи й смерті дають життя прекрасному парубок, котрий прийшов до руїн Ірпеня, тендітна дівчина, яка не полишила надію на мир і добро, та інші митці – аби своїм танцем дати нове дихання понівеченій ворогом Україні.

Усі лінії утворюють єдиний роздум, де спалахами прориваються картини підземки з пересічними людьми.

Автори сценарію – Семен Горов і Маруся Лиманська

Менеджер проєкту – Яна Помазан

Монтаж – Ігор Пироженко

Композитор – Ігор Поклад

Оператори – Вадим Лошак, Руслан Богдан, Юрій Коновальський, Денис Бутенко, Богдан Божечєнко, Олександр Щербак

Світлини – Дмитро Муравський

Звук – Дмитро Веремeєв

Саунд-продюсер – Володимир Комісаров

Графічний дизайн – Андрій Перухін

Герої проєкту

Одеса: Денис Ліпатніков, Наташа Моїсеєва

Харків: Лана Матвієнко, Марія Чікнаверова, Юлія Чурсіна

Ірпінь: Ярослав Кайнар

Ворзель: Ігор Поклад

За матеріалами пресрелізу

Посилання на тізер: https://youtu.be/2-TWlnNAUsoь