dyrygenty-zastavka

Молоді диригенти розкриють професійні таємниці в стінах Львівської філармонії

Коли навколо панує напружена атмосфера і здається немає порятунку від «карантинного синдрому», на допомогу приходить музика. Таким живильним ковтком свіжого повітря може стати перший концерт у рамках проєкту «Дириґенти. Українською», який відбудеться вже цієї п’ятниці, 30 жовтня, у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.

«Дириґенти. Українською» – це унікальна платформа, яка не тільки дає шанс молодим талановитим митцям з усієї України попрацювати з досвідченим філармонійним оркестром, а й познайомити їх із львівським глядачем, який чи не вперше матиме змогу побачити весь процес підготовки концерту – від першої до генеральної репетиції і самого виступу. Погодьтеся, зазирнути на бекстейдж симфонічного концерту буде надзвичайно цікаво багатьом людям: професійним музикантам та аматорам, диригентам-початківцям і прихильникам симфонічної музики, ба навіть тим, хто не має жодного уявлення про тонкощі взаємодії диригента й оркестру.

Ідея підтримати творчу молодь належить директору Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії Михайлові Сосновському: «Я – сам оркестрант і мав змогу працювати чи бути знайомим із багатьма диригентами або тими, які тільки планували ними стати. Я бачив неймовірний талант і потенціал не в одного з них і розумів, наскільки малим є шанс їх розкрити. Звичайно, всі, хто з дипломом, уже десь прилаштовані, але про розкриття їхньої творчої потуги, як правило, майже не йдеться. Хотілося створити для них майданчик – і для спілкування, і для творчого зростання, а головне, щоби був шанс заявити про себе.

Оскільки ідея спробувати попрацювати з різними диригентами припала до смаку й нашому оркестрові, то виник проект “Диригенти. Українською”. Цікаво, що ми вже маємо перелік імен і план концертів не тільки на цей концертний сезон, а й на наступний».

Отож, марафон музики та енергії розпочне Маргарита Гринивецька – диригентка Одеського оперного театру, а також знані солісти – скрипалі Марія Ткачик (Львів) та Андрій Павлов (Київ). Як зазначають виконавці, емоційна наповненість програми є дуже концентрованою, адже вона побудована нестандартно і базується на контрасті «бароко – XX cтоліття». Звучатимуть:

• Й. С. Бах. Концерт для двох скрипок ре мінор, BWV 1043

• А. Вівальді. Концерт для оркестру соль мінор, RV 157

• С. Барбер. «Адажіо» для струнних

• А. Шнітке. Concerto Grosso № 1 для двох скрипок, клавесина, підготованого фортепіано і струнних

Захід відбудеться із дотриманням карантинних норм.

Квитки можна придбати в касі філармонії і на сайтах партнерів. Також заплановано онлайн-трансляцію.

Стаття містить інформацію з офіційного сайту Львівської філармонії та порталу «Еспресо. Захід».

Вікторія АНТОШЕВСЬКА