bouquet-2022

Він триватиме з 5 до 7 серпня у Софії Київській і Золотих воротах та охопить музичний, візуальний і кінонапрями

Цьогоріч фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage проходить у більш стриманому форматі воєнного часу та з урахуванням усіх необхідних заходів безпеки. Але так само гостям пропонуються довершені музична й візуальна програми, інтелектуальні бесіди й та особлива атмосфера, коли під захистом тисячолітніх стін Софії збираються однодумці.

Генеральна директорка Софії Київської Неля Куковальська

Тема нинішнього фестивалю – «Заради життя». Наскрізна ідея – увиразнення особистості, також пошук опори, підтримки, віри, а ще – вдячність.

«Торік ми проводили Bouquet Kyiv Stage в умовах пандемії і карантинних обмежень, щоб дати змогу собі та іншим відчути, що світ не зруйновано, що в ньому є речі, на які завжди можна опертися, наприклад мистецтво, – розповідає ідейна натхненниця і співзасновниця Bouquet Kyiv Stage Ірина Буданська. – Цього року ми потребуємо цієї опори ще більше, віднаходячи її в собі, в тих, хто поряд, у мистецтві. А також – у єдності українців і вдячності всім тим, хто нас сьогодні боронить на фронті й у тилу та робить усе можливе заради життя».

Організатори Bouquet Kyiv Stage – команда культурного центру «Дом Майстер Клас» – пояснюють: цьогорічний фестиваль – це подяка всім нашим захисникам і захисницям. Тема війни – десь зримо, а десь – ледь уловимо, метафорично, ілюзорно присутня в кожній події форуму.

Фестиваль розпочався з концерту «Сестри: Тельнюк». У Софійському соборі Леся і Галина Тельнюк виконали пісні, у яких виразно проявилася молитовна складова. Далі у Хлібні виступили Богдана Півненко та Анна Хмара з концертом «Присвячення», а завершував музичну програму першого дня виступ гурту Root Fruit Combo і Олі Чернишової у просторі Золотих воріт.

«Формуючи музичну програму, ми керувалися тим, ким є зараз музиканти і чому їхній вибір саме такий: лишатись у місті, виходити на сцену і представляти ту чи іншу музику. Бо це вже не просто вибір чергової програми, для кожного артиста – це громадянська позиція. Зараз кожен сприймається як соліст, кожен став помітною особистістю», – пояснює співкураторка музичного напряму фестивалю Ганна Гадецька.

Щодня у трьох локаціях – Хлібні, Софійському соборі та Золотих воротах – відбуватимуться три камерних концерти. У програмі: дует, що народився вже під час війни, — Євген Громов та Ігор Завгородній; концерт «Відбудова» Антона Дегтярьова; імпреза для двох клавесинів Ольги Шадріної-Личак та її учениці Паоли Прокопенко; виступи «Київської камерати» і Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського з хоровою програмою. Вони наскрізно проводять ідею звернення до сил, які підтримують, вселяють віру, дарують розраду.

Джазові вечірні програми локалізовано у Золотих воротах. серед них – і концерт Nazgul Shukaeva Trio «Колискові».

«Зараз дуже загострилося відчуття кожного моменту, особливо музичного. Зовсім змінилося сприйняття класики. Сьогодні потрібна музика, котра має лікувальні властивості», – зазначає співкуратор музичної програми Євген Громов.

У перший день фестивалю відкрилися три фотовиставки. «Війна» Олександра Глядєлова – документальні фото, зроблені автором у період з лютого до травня у Києві, Бучі, Ірпені, Бородянці, Гостомелі, Мощуні, Чернігові, Харкові… «Заради Життя» Єлизавети Клюзко – світлини українських жінок, які виношують дітей під час війни. Та проєкт «Дому Майстер Клас» «Воїни Світу – Воїни Світла. Портрети» – відео- і фотопортрети іноземних легіонерів-добровольців.

Цьогорічна програма кінобукету присвячена темі «Культура vs війна». Однойменний документальний цикл, присвячений митцям, які пішли на війну, охопить два фільми режисера Кадіма Тарасова. Це стрічки про кінооператора і фотохудожника Сергія Михальчука та актора й режисера Ахтема Сеітаблаєва. Також у програмі – понад 20 короткометражних фільмів.

Відбудуться і традиційні бесіди під Ясенем, присвячені темі війни й культури.
«Темою нашого першого Bouquet Kyiv Stage були “Звуки Міста”. Навколо і всередині нас звучить не просто сукупність хвиль різних частот, а звуки Музики, з якою ми жили, раділи та переживали у нашому рідному Києві. Нині у Місті з’явилися інші звуки. Звуки болю, страждань і ненависті. Як і чому це можливо в сучасному світі, говоритимемо під 200-річним Ясенем із філософами, істориками та культурологами», – розповідає співзасновник фестивалю й автор ідеї бесід під ясенем Євген Уткін.

Також у програмі фестивалю – оглядові екскурсії Софійським собором, Золотими воротами та Будинком митрополита.

Вхід на фестиваль традиційно безкоштовний. Потрібно лише оплатити вхідний квиток на територію Софії Київської чи Золотих воріт. Обов’язковою є і попередня реєстрація на всі події музичної програми. На кінопокази, бесіди під Ясенем і фотовиставки реєстрація не потрібна.

Організатори наголошують, що будуть дотримані усі правила безпеки. У випадку оголошення повітряної тривоги акії будуть призупинені. Гостей запросять перейти в безпечне укриття на території Софії Київської або ж спуститися у метрополітен біля Золотих воріт.

Слідкуйте за новинами та шукайте детальну програму фестивалю тут: https://bouquetstage.com/; https://www.facebook.com/bouquetstage/

За інформацією пресслужби фестивалю