cover

Зустрічаємо останній місяць найгарячішої пори року з найгарячішою програмою класики від українських музикантів

«Орган нон-стоп» – неофіційне гасло Органного залу. Звуки цього інструмента буквально не замовкають у його стінах. Проте цього разу «Орган нон-стоп» – назва концертної програми солістки Національного будинку органної та камерної музики Валерії Балаховської. 5 і 6 серпня органістка запрошує слухачів послухати твори Йоганна Себастьяна Баха, Йоганна Пахельбеля, Миколи Колесси й Віктора Гончаренка.

Станіслав Калінін – музикант, якого можна назвати багаторічним і незмінним лідером серед органістів Харкова. 11 та 12 серпня він гратиме у Львові. Ми матимемо змогу почути «Готичну сюїту» Леона Боельмана, а також твори Йоганна Себастьяна Баха та Петра Ебена.

Після тривалих гастролей у Європі з українською органною музикою солістка Органного залу Надія Величко повернеться до Львова, щоб провести концерти з улюблених програм: 14 та 19 серпня – «Ваґнер. Сутінки богів»; 16 й 17 серпня – «Вівальді на органі»; 18 серпня – «Арво Пярт. Музика янголів».

Відзначаємо 150-річчя видатного українського художника й педагога Олекси Новаківського відкриттям виставки його рисунків у Галереї органного залу. 19 серпня о 17:00 відбудеться урочиста подія у співпраці з Галереєю сучасного сакрального мистецтва «ICONART». Виставку можна буде відвідати щодня з 13:00 до 19:00.

24 серпня вся Україна святкуватиме День Незалежності. Львівський органний зал запрошує на Урочистий органний концерт. Солістка Світлана Позднишева готує особливу програму, в якій як символ незламності та сили головною буде велична, життєствердна, розмаїта українська музика.

Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під диригуванням Івана Остаповича у серпні матиме два великих концерти. 13 серпня о 17:00 звучатиме «Бах. Бортнянський. Бріттен». Гармонійна, енергійна, барокова і сучасна музика. А вже 28 серпня до музикантів Луганського оркестру додасться соліст Львівського органного залу, піаніст Андрій Макаревич. Назву концерту складають прізвища композиторів, чиї твори виконуватимуться: «Сен-Санс. Фемеліді. Остапович». Під батутою автора прозвучить велика прем’єра – Симфонія «Дерево снів».

Незвичайне та цікаве поєднання звуків віолончелі та органа обіцяють виконавці концерту «Бах. Віолончель та орган» Денис Литвиненко (віолончель) і Світлана Позднишева (орган). 10 серпня музиканти пропонують у цьому переконатись.

Сцена Львівського органного залу завжди відкрита для молодих талантів. Це – найкраще місце для професійного старту. У серпні почуємо багато обдарованої молоді. 20 серпня о 17:00 на Камерній сцені тенор Роман Грабовенський під акомпанемент піаніста Сергія Павліва подарує нову романтичну програму з улюбленими аріями! 21 серпня о 17:00 концерт скрипаля Лева Менцінського і піаністки Роксоляни Кіт продемонструє свіжий погляд на українську і зарубіжну класику.

26 та 27 серпня в рамках концертної програми «Фрески» заслужені артисти України Ірина Харечко (орган) і Назарій Пилатюк (скрипка) гратимуть музику Клемента Славицького, Арво Пярта та Лесі Дичко.

Не обійдеться серпень без концертів солістів Органного залу Олени Мацелюх, Світлани Позднишевої, Адріана Боднара, Віталія Дворового, Сергія Павліва, Андрія Макаревича.

Для відвідування подій Львівського органного залу необхідно мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу