dovgan

Двадцятирічний ювілей постановки у Львові «Богеми» Джакомо Пуччіні – вистави, яка витримала випробування часом і глядачем, – прикрасила своїм виступом відома оперна співачка, лауреат міжнародних конкурсів Стефанія Довгань

Їй аплодували у багатьох престижних театрах США і Західної Європи, у тому числі в «Ковент Гарден» у Лондоні та у Міській опері в Нью-Йорку. Її сценічними партнерами були оперні зірки, а спектаклями, в яких вона виступала, диригували відомі маестро.

Однак які б успіхи не були на міжнародній сцені, за словами Стефанії, завжди хочеться поділитися творчістю, багатством серця із рідним українським глядачем.

image description
image description

І ось недавно, 30 січня, здійснилася мрія співачки. Вона виступила на сцені Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. «З дитинства я захоплювалася постаттю співачки, яка служила сцені, віддала все життя вокалу, гордо говорила про себе як українку в ті часи, коли України на політичній мапі Європи ще не було, – каже Стефанія. – Коли доля послала мені подарунок ступити на сцену, де співала ця оперна діва й ім’я якої носить славний львівський театр, я відчула себе дуже щасливою».

Дебют був подвійним, оскільки Стефанія Довгань виконала партію Мімі, якої ще ніколи не співала. Її партнерами стали заслужений артист України Роман Трохимук, лауреати міжнародного конкурсу Юлія Лисенко, Петро Радейко, Віталій Загорбенський і Юрій Трицецький, які відзначили високу виконавську й акторську майстерність солістки.

Диригент вистави, заслужений діяч мистецтв України Михайло Дутчак підкреслив надзвичайний професіоналізм співачки, яка гармонійно влилася у виставу лише з двох репетицій, гарний тембр її голосу, гнучкість як музиканта, сценічну привабливість.

Глядачі нагородили артистку бурхливими тривалими оплесками й обдарували квітами.

Надія ТРУШ