afisha

7 квітня у Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії № 2 сучасного українського композитора Віктора Камінського

Симфонія № 2 «Славень Дніпру-Славутичу» Віктора Камінського унікальна синергією музики і слів. Партія хору написана на вірші відомого поета сучасності Богдана Стельмаха. Потужний текст симфонії маніфестує соборність України та єдність українців у боротьбі за вільну й сильну державу. Символи могутнього Дніпра, провідників нації Богдана Хмельницького й Тараса Шевченка гуртують і надихають покоління, яке сьогодні в черговий раз доводить свою незламність і незалежність.

Твір, написаний у 1980-х роках і ніколи не виконувався. Причиною тому автор, Віктор Камінський, бачить, насамперед, ідеї, закладені в тексті, які в Радянському Союзі не могли звучати зі сцени. Крім того, постать Богдана Стельмаха, автора слів, була під неофіційною забороною до настання Незалежності. А в 1990-ті через складну економічну ситуацію (адже виконання потребує розширеного складу оркестру, хору), про твір на довгий час забули.

7 квітня о 19:00 у Львівському органному залі виправлять цю історичну несправедливість: Симфонія № 2 звучатиме у виконанні Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії, Львівського муніципального хору «Гомін» під дириґуванням Івана Остаповича. Проєкт реалізується з ініціативи директорів Львівського органного Івана Остаповича й Тараса Демка у рамках стратегії промоції української класики Ukrainian Live.

Віктор Камінський і Богдан Стельмах зробили нову редакцію твору і дали йому іншу назву: замість «Ріка дружби» – «Славень Дніпру-Славутичу».

Під час концерту буде здійснено професійний аудіозапис у рамках програми партнерства між Львівським органним залом і Суспільним мовленням. Тож Симфонію № 2 Камінського скоро почують слухачі Радіо Культура.

Також відеозапис виконання Симфонії № 2 поповнить колекцію першого мобільного додатку з українською музикою Ukrainian Live Classic.

Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

За інформацією пресрелізу