Танго в Органному залі

141

31 липня о 17 годині, в останній вечір найгарячішого місяця літа акордеоніст Богдан Андрійчук і піаніст Іван Остапович запрошують на «Piazzolla Time» – палкий концерт пристрасної, драматичної музики аргентинського композитора Астора П’яццолли, новатора у стилі танго

Що нового принесла музика Пʼяццолли в музичний світ і чому вона й досі торкається душі, викликаючи щирі емоції?

Астор Пʼяццолла – композитор і виконавець на бандонеоні. Народився в Аргентині, а дитинство провів у Нью-Йорку, де захопився джазом. Проте «гаряче» коріння далося взнаки – у житті музиканта з’явилося танго.

Суміш культур, традицій, уподобань і допомогла композитору віднайти свій шлях. Він використовує у творах елементи джазу, беручи за основу традиційні мотиви танго. Це обумовило винайдення так званого «нового танго» (іспанською nuevo tango).

Джазові елементи дали танго П’яццолли нове життя, його виконання мало неймовірний успіх у публіки і викликало фурор у колах виконавців. До речі, Астор Пʼяццола – один із небагатьох композиторів, який зміг записати й виконати на концертах майже всі власні твори. В останні 10 років життя композитор склав понад 300 танго, 50 мелодій до кінофільмів.

У Львівському органному залі музику Пʼяццоли 31 липня гратимуть Богдан Андрійчук (акордеон) та Іван Остапович (фортепіано). Виконавці – не просто професійні музиканти, вони також є важливою частиною команди Органного залу.

Богдан Андрійчук – випускник Львівського музичного фахового коледжу імені Станіслава Людкевича та Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка за класом кнопкового акордеона. Учасник гурту «Resonance trio». Є автором численних інструментувань на різноманітні склади, а також усіх аранжувань у колективі.

Іван Остапович – дириґент, композитор, менеджер. Засновник оркестру Ukrainian Festival Orchestra. Арт-директор численних мистецьких проєктів і фестивалів класичної музики. Співзасновник організації «Collegium Musicum Lviv». Віце-директор Галицького музичного товариства. Один із керівників Львівського органного залу.

Концерт відбудеться на камерній сцені Львівського органного залу, біля фресок Розена.

За інформацією пресрелізу