taras-topolya

Лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя 15 квітня став гостем нічної сесії на пятиденній онлайн-(не)конференції для батьківства та вчительства «Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020»

Опівночі, зустрічаючи новий день, співак здивував освітян і батьків: акапела виконав Гімн України. Але тихо, як колискову, бо вдома вже спали діти. Також під час прямого ефіру голова ГО EdCamp Ukraine, радник міністра освіти і науки України Олександр Елькін запропонував Тарасу Тополі увійти в опікунську раду організації. Співак погодився. Загалом нічна сесія торкалась тем карантину, батьківства, педагогіки партнерства, сексуальної освіти й підростаючого покоління українців і, звісно, творчості. Наприклад, співака запитували, чи напише він пісню про коронавірус. Про все це розповіли у вчительському русі EdCamp Ukraine.

Про те, що саме Тарас Тополя буде гостем нічної сесії онлайн-EdCamp’у, не повідомлялося до останньої хвилини, – організатори хотіли зробити сюрприз освітянам. Проте саме Тараса Тополю чекали найбільше: у голосуванні «Хто ж виявиться секретним гостем?» він набрав більшість голосів. Співак був представлений не тільки як лідер гурту «Антитіла», а й як друг Фонду ООН у галузі народонаселення. Він уже більше року бере участь у просвітницьких кампаніях фонду та допомагає іншим батькам зрозуміти своїх дітей.

«Дитина, як і будь-яка людина, керується у житті бажаннями – чого їй зараз більше хочеться, те вона і намагається робити. В цьому немає нічого поганого, така людська природа, – пояснює Тарас. – Але батькам слід не протистояти бажанням дітей, а розуміти їх і скеровувати, – деякі заохочувати, деякі нівелювати».

Тарас Тополя уже був гостем національної (не)конференції EdCamp у 2019 році як лектор і співак. Але цього разу його участь була ще ціннішою, бо вперше в п’ятирічній історії учительского руху EdCamp Ukraine учасниками заходу стали не тільки педагоги, а й батьки.

«Педагогіка партнерства, з одного боку, нове поняття для української освіти, а з іншого – природне та очевидне. Воно означає тісну співпрацю батьківства й учительства у навчанні та вихованні дитини, – пояснює віце-голова ГО EdCamp Ukraine, радниця міністра освіти і науки України Олена Масалітіна. – Цьому була присвячена велика частина нашої сесії із Тарасом».

Освіта дуже цікавить Тараса Тополю як батька: «Час – дуже обмежений ресурс. Але на що я готовий його витрачати, крім музики, так це на навчання дітей», – зізнається співак. Разом із дружиною, співачкою Alyosha вони виховують двох синів: Романа (7 років) і Марка (4,5 роки). Окрім цього, музикант пояснює свій інтерес до освіти тим, що його мати Леся Василівна є вчителькою математики. Коли Тараса запитали з чого б він почав реформування освіти, якщо б став міністром, він відповів коротко: «З дитячих садочків. Бо саме там усе починається».

Тарас Тополя був одним з 65 спікерів пятиденної онлайн-(не)конференції для батьківства та вчительства «Антикризовий національний онлайн-EdCamp-2020», яка зібрала понад 10 000 учасників. Загалом було проведено лекції і сесії загальною кількістю 55 годин у 5 напрямках: дистанційна освіта, освітня політика, фізичне здоров’я і психологічна стійкість, фінансові та правові виклики, педагогіка партнерства. Подія тривала з 13 до 17 квітня у дистанційному режимі: спікери й слухачі перебували вдома, дотримуючись правил карантину. Але відстань не завадила їм ділитися знаннями та отримувати актуальну, корисну і важливу інформацію.

Окрім Тараса Тополі, серед спікерів: Марія Єфросиніна, Ольга Руднєва, Слава Фролова, Олександр Педан, Наталія Мосейчук. Владу та експертне коло представляли т. в.о. міністра науки й освіти Любомира Мандзій і колишня міністерка Лілія Гриневич, голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України Сергій Бабак і його заступник Сергій Колебошин; перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов. Магістральним партнером проєкту виступив Фонд народонаселення ООН в Україні. Події надають державну підтримку Міністерство освіти і науки України, Український інститут розвитку освіти, Освітній омбудсмен України.

Сайт події: http://bit.ly/onlineedcamp2020

Сайт EdCamp Ukraine: https://www.edcamp.org.ua

Сторінка EdCamp Ukraine у Facebook: https://www.facebook.com/edcampukraine

Довідка:

Ініціатива EdCamp народилася 2010 року в США. Американські вчителі вирішили створити альтернативний державному спосіб підвищення кваліфікації і професійного розвитку педагогів. Із тих пір рух EdCamp поширився у 44-х країнах, однією з перших приєдналася до цієї ініціативи Україна. У 2019 році формат EdСamp увійшов до світового рейтингу HundrED.

Громадська організація «ЕдКемпУкраїна» (або Спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine) має на меті покращення кваліфікації шкільних педагогів, підвищення їхнього статусу й загалом реформування системи освіти України. Сьогодні EdСamp Ukraine є найбільшим незалежним освітянським рухом у країні, до нього вже приєдналося понад 25 000 прогресивних педагогів.

18 березня EdCamp Ukraine у співпраці з Prometheus і «Смарт освіта» за підтримки Міністерства освіти і науки та Міжнародного фонду «Відродження» провели для українських учителів національний вебінар із підвищення кваліфікації, який зібрав 4000 учасників.

За інформацією прес-релізу