the orchestra of americas_

27 липня у Національній опері України виступить The Orchestra of the Americas (YOA)

Концерт відбудеться в рамках європейського турне унікального колектива, що об’єднує молодих музикантів країн Північної та Південної Америк. 110 музиканітів із 25-ти країн західної півкулі гратимуть під батутою відомого диригента Хобарта Ерла (Венесуела/ США/ Україна).

З часу свого заснування у 2002 році оркестр зіграв понад 300 концертів у Європі, Північній та Південній Америках, причому майданчиками для виступів були не лише престижні концертні зали, а й локації, що мало асоціюються із академічною музикою – наприклад, хокейна арена у Стратфорді (Онтаріо, Канада), відкриті сцени у Домініканській Республіці, Нікарагуа, на Гаїті.

В Україну The Orchestra of the Americas прибуде після концертів у Польщі. Далі його пунктами призначення стануть Німеччина та Шотландія.

Девіз проекту – «Прагнути! Об’єднувати! Змінювати!». Місія оркестру полягає в тому, щоб дати можливість молодим музичним талантам перетворювати життя по всій Америці та за її межами. Вони стають посланцями культури власних країн, вибудовуючи міцні зв’язки між музикантами, слухацькою аудиторією в усьому світі. YOA нині – міжнародний бренд, що залучає в життя молодих музикантів і cлухачів різних країн таких відомих діячів мистецтва, як Йо Йо Ma, Покіто Д’Рівера, Пласідо Домінго, Філіп Гласс. «Якщо це – майбутнє симфонічного оркестру, то це майбутнє у безпеці», – сказав про The Orchestra of the Americas композитор Філіп Ґласс.

У програмі київського концерту – твори американців Семюела Барбера, Леонарда Бернстайна та мексиканського композитора Карлоса Чавеса. Сольну партію у Концерті для скрипки з оркестром Семюела Барбера виконає Едуардо Ріос із Перу.

Програма:

Карлос Чавес. Симфонія №2 «Sinfonia india»

Семюел Барбер. Скрипковий концерт

Леонард Бернстайн. Симфонічні танці з мюзиклу «Вестсайдська історія»

 

За матеріалами прес-релізу

Фото – Robin Pineda