o_krysa

17-27 жовтня у Львові відбудеться Третій міжнародний конкурс скрипалів, патроном якого є легенда української скрипкової школи Олег Криса. Генеральним спонсором події традиційно виступає ТМ «Світоч». Вперше цього року конкурс відбудеться за підтримки Українського культурного фонду

Мета конкурсу — розвиток талановитої молоді, набуття українськими виконавцями досвіду участі у міжнародних заходах, промоція світової та вітчизняної скрипкової класики, української музичної спадщини. В Україні багато обдарованої молоді, але більшості бракує фінансової можливості відвідувати закордонні конкурси. Саме тому засновники конкурсу — громадська організація «Мистецьке об’єднання «Світ класичної музики» вирішили організувати подію світового рівня в Україні і пов’язати її з іменем видатного українського композитора, уродженця Львова Олега Криси. Він розпочав свій шлях у Львівській спеціалізованій музичній школі-десятирічці імені С.Крушельницької. Вдосконалював майстерність у славетного скрипаля Давида Ойстраха. Працював як концертуючий соліст та як викладач (у Московській та Київській консерваторіях). З 1989 року мешкає у США, є професором Істменівської музичної школи (Рочестер) та Мангетенської школи музики (Нью-Йорк)

Вперше конкурс Олега Криси відбувся восени 2013 року. Цього року, на Третій конкурс, заявки на участь подали 60 музикантів з усього світу. Конкурс буде проведено у три тури:

1 тур – виконання музичного твору соло – до другого туру обирається 15 учасників;

2 тур – виконання музичного твору під акомпанемент фортепіано – до фіналу обирається 6 учасників;

3 тур (фінал) – виконання музичного твору з симфонічним оркестром – журі обирає переможців та лауреатів спеціальних відзнак.

Призовий фонд конкурсу за перше місце складає 20 тисяч євро, за друге – 10 тисяч євро, і за третє – 8 тисяч євро.

Детальна інформація про умови конкурсу та  – на www.olehkrysa-competition.com

За матеріалами прес-релізу