Цьогорічний конкурс композиторів імені Лятошинського вийшов на фінішну пряму

335

Завершився прийом творів на Другий всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського, що проводиться у рамках фестивалю Kharkiv Music Fest-2021 (07–25 квітня)

Цьогоріч від учасників було отримано 43 роботи: 18 у молодшій віковій групі та 25 – у старшій.

Перебіг змагання коментує його директор і незалежний експерт Іван Пахота:

«Враховуючи кількість надісланих партитур, вважаю конкурс імені Бориса Лятошинського успішним, але ще поки не таким, що відбувся. Коли писали умови Другого конкурсу, ми сильно ризикували: хорова чи вокальна музика зараз зовсім не в тренді. Але куди подітись від спадщини співочої нації у час війни? Як можна забути хорові твори та романси патрона нашого конкурсу? І ми не помилились: у ХХІ столітті українські композитори нерідко звертаються до хорового жанру й стежать за світовими тенденціями композиції. Отже, твори надійшли, а ми з членами журі починаємо активну роботу над виявленням новітньої генерації талановитої молоді в галузі вокально-інструментальної та хорової музики!»

Протягом 2-х тижнів у 2 етапи конкурсні роботи оцінюватиме четверо високопрофесійних членів міжнародного журі: Алла Загайкевич (Київ, Україна), Еуґеніуш Кнапік (Катовіце, Польща), Олександр Щетинський (Харків, Україна), Олександр Ґрінберґ (Дюссельдорф, Німеччина).

Результати будуть оприлюднені 15 березня.

Нагадуємо, що на початку 2021 року організатори конкурсу запустили на своїй сторінці у FB Ля-влог, назва якого походить від ноти «ля» та перших букв прізвища Лятошинського. Тепер можна довідатися про конкурс більше, докладніше та ще й у зручному відеоформаті. Усі випуски Ля-влог тут:

https://www.facebook.com/watch/117686076298361/324023612194805

Довідка: Конкурс не має вступного внеску й відрізняється великим призовим фондом: для переможців передбачені грошові премії: від 200 до 500 Євро у молодшій групі та від 500 до 1000 Євро – у старшій, а також можливістю почути свій твір у виконанні відомих у світі музикантів і колективів. Цьогоріч для участі в конкурсі необхідно було подати хорові партитури для мішаного хору a capella тривалістю 12–18 хв. (старша вікова група, 18–33 роки) і твори для голосу з фортепіано тривалістю 8–12 хв. (молодша група, не більше 17 повних років) із використанням текстів одного (чи кількох) із 26 українських митців.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА