gobdych

З 17 до 20 серпня на території Національного заповідника «Софія Київська» вже вшосте проходитиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Тема цьогорічного фестивалю – «Дорогу підкорює той, хто іде!»

«Зараз є відчуття, що ми проходимо історичний, героїчний марафон. Ми не знаємо, який ще шлях попереду, однак наша ціль – це 603 628 км2 вільної України. Щоб подолати цю дистанцію, маємо бути сильними, зібраними, цілеспрямованими й добігти всі разом, підтримуючи одне одного. Дуже важливо, що цей шлях від початку війни пліч-о-пліч ми пройшли з митцями, які створили багато світлих і життєствердних проєктів, – у цьому наша сила та єдність», – говорять про Bouquet Kyiv Stage-2023 його організатори – команда культурного центру Дом «Майстер Клас».

Bouquet Kyiv Stage-2023 традиційно складатиметься з музичної, виставкової, театральної, екскурсійної, дитячої, кінопрограми та бесід під ясенем.

Упродовж чотирьох днів фестивалю будуть представлені мистецькі проєкти, більшість із яких створена під час великої війни, тому вони мають особливу цінність. У фестивалі візьмуть участь митці, які сьогодні перебувають у лавах ЗСУ й ті, котрі в тилу активно пропагують українську культуру.

Музична програма представить багато премʼєр і музики, написаної протягом останнього року. Серед подій: День музики Сильвестрова, який об’єднає фортепіанну, вокальну, хорову й електронну музику; презентація програми маловідомих українських композиторів «Re-Vision. В. Задерацький, О. Лебедєв»; музична вистава «Земля – Пісня» на основі найдавніших українських традиційних пісень; концерт «Невідомий український модернізм: Яновський, Якименко, Сениця»; джазові концерти; концерт до 30-річчя ансамблю солістів «Київська камерата», присвячений Валерію Матюхіну.

Цьогорічний КіноБукет формується за загальною темою «Культура vs війна» та включатиме понад 20 фільмів. Серед них: прем’єри стрічок про митців на війні – Сергія Жадана, Тараса Компаніченка та гурту «Антитіла».

«“Бути вільними щоб творити!” – на цей вислів кобзаря й рядового ЗСУ Тараса Компаніченка ми орієнтуємося від початку широкомасштабної війни. Добірка фільмів цьогорічного КіноБукету – спроба переосмислити, прожити спільно виклики війни та одночасно підтримати нашу мотивацію, вперто рухатися до Перемоги, підтримувати українське військо, підкорювати цю дорогу крок за кроком», – говорить Андрій Різоль, продюсер фестивалю «Кінобукет», голова правління Асоціації «Дивись українське!»

У рамках фестивалю організатори презентують чотири виставкових проєкти: «Протистояння» Олександра Дубовика – більшість робіт, які увійшли до експозиції, написані художником під час великої війни; «Музей Фрагментів Війни» – реальні історії очевидців, представлені їхніми власними артефактами; фотовиставка «Культура vs війна» кінооператора Сергія Михальчука, який зараз служить у лавах ЗСУ; виставка одеських фотографів Костянтина й Влади Ліберових, головна мета яких – правдиво й художньо передати біль і надію простої людини, котру заторкнула війна.

Театральна програма обмежиться виставою «У темряві» за участі Катерини Кістень та Ігоря Рубашкіна.

Екскурсійна програма відкриє таємниці Софійського собору та розповість його тисячолітню історію. Екскурсію доповнить музична програма.

Також на Bouquet Kyiv Stage пройдуть дитячі майстер-класи з виготовлення оберегів для наших захисників.

Цьогоріч у бесідах під ясенем візьмуть участь митці, які тепер захищають Україну безпосередньо зі зброєю в руках, а також ті, для кого зброєю є мистецтво.

Фестиваль – це вдячність нашим захисникам і, зокрема, митцям, котрі сьогодні боронять Україну на фронті. На фестивалі відбудеться акція «Червона калина» в пам’ять про тих, хто віддав життя за Україну у великій війні.

Вхід на акції – традиційно за вхідним квитком у музей «Софія Київська». Реєстрація потрібна лише на концерти, які відбудуться у Софійському соборі.

За інформацією пресрелізу