bucha-film

13 вересня, в День міста Бучі, кінопродюсер Олександр Щур (сценарист «Побачення у Вегасі», «Я, Ти, Він, Вона») та режисер Станіслав Тіунов (продюсер кінострічок «Побачення у Вегасі», «Продюсер», режисер картини «Молодість») презентують тизер-трейлер до фільму-драми «Буча»

«Буча» – це фільм-байопік, знятий на основі реальних подій, що відбувалися у містах Бучі, Ворзелі, Гостомелі та Ірпені під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року.

Фільм розповідає про порятунок 203-х місцевих жителів Костянтином Гудаускасом – громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та мешкає в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він мав можливість проїжджати на окуповану ворожими військами територію і вивозити представників цивільного населення. Костянтин не тільки рятував людей, а й на власні очі бачив жахи війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування.

Після деокупації Київської області Костянтин став героєм багатьох статей і телесюжетів впливових національних та світових ЗМІ, серед яких французьке видання Le Monde, телеканал France 24, британський телеканал ITV news та інших.

У кінострічку також буде включено сцену порятунку відомого українського композитора Ігоря Поклада, який під час подій, відображених у фільмі, перебував у своєму ворзельському будинку. Кілька творів Ігоря Дмитровича, такі як «Сіла птаха» та «Марш Сотні» з оперети «Конотопська відьма», використано у фільмі як саундтреки.

Автор головного саундтрека до стрічки – Іса Меліков, відомий азербайджанский композитор і продюсер.

Трейлер-тизер драми «Буча» був знятий на кошти американських інвесторів, а подальше фінансування виробництва фільму реалізовуватиметься виключно коштом іноземних інвесторів і меценатів. Через особисті переконання творців фільму, з огляду на активну залученість українців до збирання коштів на потреби ЗСУ, в Україні збори не проводитимуться. Зйомки фільму заплановані на грудень-січень, а премʼєра відбудеться на роковини трагедії.

Учасники презентації: Олександр Щур – продюсер, Станіслав Тіунов – режисер, Костянтин Гудаускас – волонтер, прототип головного героя фільму, Ігор Поклад – композитор, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, Герой України.

За інформацією пресрелізу