opery-bazhanskoho

У неділю, 15 серпня о 12:30, у рамках проєкту «Книжкова Площа у дворику Ратуші» відбудеться презентація видання клавіру віднайдених в архівах опер «Довбуш» і «Біла Циганка» забутого українського композитора Порфирія Бажанського

Видання здійснене для любителів класичної музики, виконавців, дослідників, музичних бібліотек, а також для активних культурних ініціатив. Надруковані клавіри дадуть змогу розширити навчальний репертуар студентів музичних навчальних закладів України.

Проєкт «Опери Порфирія Бажанського. Від рукопису до аудіосеріалу» – це перша та єдина в Україні спроба подати «класичну оперу» у форматі аудіосеріалу як новітнього культурного продукту. Основою для втілення ідеї став ексклюзивний музичний матеріал, узятий із щойно віднайдених в архівах рукописів. Проєкт музичної агенції Collegium і Львівського органного залу має на меті повернути ім’я митця в національну культуру після столітнього забуття. Захід реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Партнер – Radio Skovoroda.

Спікерами події стануть керівники Львівського органного залу Іван Остапович і Тарас Демко, а також музикознавиця Наталія Сиротинська. Вони представлять видання й розкажуть про розшифрування лібрето опер, реставрацію нотного тексту, підготовку матеріалу до друку, а також особливості роботи з архівами.

«Оскільки сам композитор був аматором і не мав професійної освіти, в нотах ми бачимо багато недопрацювань. Проте з позиції сучасності такі неточності сприймаються як риси барокових опер, де темпові чи інші позначки записуються лише в одному голосі», – зазначає артистичний директор проєкту Іван Остапович під час роботи з рукописами.

Над розшифруванням тексту лібрето працювала відома львівська музикознавиця Наталія Сиротинська. Вона зауважила: «Мова опер передає архаїчний колорит того часу. Дуже добре, що композитор звернувся до такої теми, оскільки він підніс простий народний фольклор на професійний, академічний рівень».

Промоція презентованого видання сприятиме активізації виконавської практики творів Порфирія Бажанського та інших забутих композиторів у різних форматах, додасть нового дихання звучанню української класичної музики.

Більше інформації про проєкт завжди у доступі на комунікаційних каналах: Опери Порфирія Бажанського. Від рукопису до аудіосеріалу; Офіційний сайт Львівського Органного Залу; Instagram; Facebook

За інформацією пресрелізу