В Україні розпочав роботу експериментальний музичний онлайн-гурток для дітей із синдромом Дауна та їхніх сиблінгів (рідних братів і сестер)
Ця унікальна ініціатива започаткована ВБО «Даун Синдром» за підтримки Українського культурного фонду.
Організатори насамперед прагнуть розвинути у дітей із синдромом Дауна потенціал до музикування, який допоможе їм висловлюватись і комунікувати через музику. Проєктом також хочуть привернути увагу і музичних педагогів, які часто не знають як працювати з такими учнями.
Головною складовою проєкту є інформаційна кампанія «Музика – важлива. Музика – можлива», спрямована на інформування суспільства щодо можливостей і здібностей дітей із синдромом Дауна.
«Музикування для цих дітей – не лише творчість і самовираження, а й потужний терапевтичний інструмент, що розвиває ритміку, комунікативні навички та внутрішній самоконтроль, що в свою чергу сприяє можливості соціалізації і самореалізації у суспільстві», – пояснюють у ВБО «Даун Синдром».
Загалом у групі займатимуться 16 дітей: наймолодшому учасникові групи лише 4 роки, найстаршим – 14. До занять долучені діти з різних регіонів України: Київ, Полтава, Тернопіль, Нікополь (Дніпропетровська область) та Арбузинка (Миколаївська область).
Під час реалізації проєкту заняття постійно адаптуватимуться музичними педагогами Валерією Бровко-Дивиною та Юлією Мирончук під культурний запит і потреби учасників. Також, задля корекційної роботи з розвитком дитини через музикування, будуть залучені корекційний педагог Ольга Лісненко й психолог Юлія Головата, які проводитимуть супервізії та інтервізії для батьків і педагогів.
У гуртку займатимуться не лише діти з синдромом Дауна, а й їхні молодші чи старші брати і сестри. Це робиться для того, щоб у сім’ї не виникало дисгармонії через «перетягування» турботи батьків від однієї дитини на другу.
«Було помічено, що в сім’ях, де виховується дитина з інвалідністю, дуже часто саме цій дитині батьки приділяють більше часу. Відповідно, інші діти родини страждають від нестачі спілкування тощо, – зазначають організатори. – Ми хочемо привернути увагу до цієї проблеми, підтримати й інших дітей у сім’ї та показати можливості вирішення таких труднощів».
Уперше в Україні у рамках проєкту будуть розроблені педагогічні рекомендації зі знайомства дітей із синдромом Дауна з музикуванням для працівників музичного і педагогічного фахів та інших зацікавлених осіб. «Наша мета – не тільки розповісти широкому загалу про музикування дітей із синдромом Дауна, а й зацікавити музичних педагогів різних освітніх установ у тому, щоб вони не боялися навчати таких дітей. Проблема неготовності вчителів братися за навчання дітей з інвалідністю музиці часто зав’язана на елементарному нерозумінні можливостей», – пояснюють у ВБО «Даун Синдром».
Буклет в електронному форматі буде розміщено у відкритому доступі, а також розіслано до музичних установ із різних областей України. Також усі охочі можуть долучитися до 2-х онлайн-зустрічей, у яких педагоги поділяться досвідом і дадуть відповіді на запитання, що виникнуть в аудиторії у процесі реалізації проєкту.
Ініціатива триватиме до кінця жовтня, адже це – Всесвітній місяць поінформованості про синдром Дауна. Передбачається можливість продовження діяльності музичного гуртка за наявності зовнішнього фінансування.
Слідкуйте за новинами проєкту тут: http://downsyndrome.org.ua/; https://www.facebook.com/downsyndrome.org.ua/
За матеріалами пресрелізу