afisha-obr

25–28 червня 2018 року у Києві відбудеться ІХ Міжнародний конгрес україністів (відкриття – у Колонній залі Мерії Києва 25 червня о 10 годині)

Міжнародна асоціація україністів (МАУ) заснована 1989 року в Італії поблизу Неаполя з ініціативи й за участі учених-українознавців НАН України, США, Канади, Італії, ФРН, Польщі, Бельгії, Нідерландів. Було визначено головні завдання інституції: сприяння відновленню й розвитку українознавства, збереження пам’яток історії і культури, поширення знань про культурні надбання й наукові здобутки українського народу в світі, проведення українознавчих наукових форумів, координація діяльності національних асоціацій у різних країнах.

Конгрес є резонансним загальнокультурним і науковим заходом, учасниками якого будуть понад 500 вітчизняних і зарубіжних учених: представники Польщі, Білорусі, Канади, Молдови, Великої Британії, Словаччини, Росії, Сербії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Італії, Австрії, Канади, США та ін. Проведення заходу збігається зі 100-річним ювілеєм заснування Української академії наук (тепер – Національна АН України), найкращі досягнення якої буде представлено в рамках 13 секцій, 2-х конференцій і 9-ти круглих столів. Окрема конференція – «Національна академія наук за 100 років: здобутки, втрати, перспективи розвитку».

У відкритті наукового форуму (організатором виступає НАН України) візьмуть участь представники виконавчої і законодавчої гілок влади та керівники вишів.

Музикознавці України теж братимуть участь у конгресі, а також гурт «Надобридень» й Оксана Нікітюк у культурній програмі.

У день відкриття конгресу відбудуться відеопрезентації унікальних праць, наукових видань, присвячених актуальним аспектам вітчизняної та зарубіжної україністики, а також мистецьких проектів, виставок, виступи народних гуртів тощо.

За матеріалами прес-релізу