Tik_Tu

Найбільший професійний фестиваль-шоукейс Австрії Waves Vienna 26–29 вересня та грандіозний фестиваль української електронної музики і візуального мистецтва «Українська ніч» 3 жовтня в Museums Quartier Wien у Відні, – нові події за участі української команди в рамках програми Двостороннього року культури «Україна – Австрія-2019»

26–29 вересня Sasha Boole, гурти [O], Tik Tu та Alyona Alyona вперше виступатимуть на найбільшому шоукейс-фестивалі Австрії Waves Vienna у Відні. Разом із артистами на захід поїде делегація українських музичних фахівців для ознайомлення з музичним ринком Центральної Європи та налагодження міжнародного співробітництва. Проект реалізується Українським інститутом у рамках Двостороннього року культури «Україна – Австрія-2019» спільно з незалежною музичною ініціативою Music Export Ukraine.

Alyona Alyona

Найпрестижніша подія у сучасній музичній індустрії Австрії Waves Vienna репрезентує всі жанри сучасної музики: від дрім-попу до року та репу. Фестиваль відбувається щороку наприкінці вересня і входить до міжнародної мережі INES (The Innovation Network of European Showcases), яка об’єднує 8 найсильніших шоукейс-фестивалів у Європі. Концепція Waves Vienna – досягнення взаємодії максимальної кількості гравців музичного ринку Європи – відображена у слогані фестивалю: «Схід зустрічає Захід». Кожного року організатори фестивалю фокусуються на двох країнах. У 2019 – це Швеція і Угорщина.

Україну на фестивалі представить дійсно строкатий лайн-ап артистів. Серед них – сенсація жіночого репу Alyona Alyona, яка буквально за рік із виховательки Баришівського дитячого садка перетворилася на хедлайнерку українських і закордонних фестивалів. Сінгер-сонграйтер із Чернівців Sasha Boole, який вже успішно гастролює Європою, а в 2018 році став повноцінним учасником колективу Me and That Man (сайд-проекту Адама Дарського з легендарного польського гурту Behemoth). Трохи психоделічного синт-попу і танцювальних ритмів інді-електроніки додадуть гурт Tik Tu (Тернопіль) та резиденти лейблу «Masterskaya» гурт [O] (Київ).

Sasha Boole

Sasha Boole, який з успіхом представляв Україну на одному з найвідоміших фестивалів Європи «Євросонік» у Нідерандах, поділився своїми враженнями: «Будь-який шоукейс – це насамперед можливість показати себе та свою музику не просто слухачам, а людям з індустрії. Це місце для нових знайомств, що можуть стати початком плідної співпраці. Після “Євросоніка” я потрапив у матеріали кількох досить впливових у Європі музичних ЗМІ, отримав запрошення на кілька фестивалів, а на United Islands of Prague вже успішно відіграв у травні цього року. Сподіваюсь, що вилазка у Відень буде не менш плідною. Я привчив себе до кожного концерту ставитися максимально відповідально, та кожну свою появу перед публікою трактувати як особливу. Тому концерт у Відні не буде винятком».

https://sashaboole.bandcamp.com/?fbclid=IwAR3wA7lAFAqiSfyi_9GYbzuGJB25JwlzCc2JG1XjeiaDB0_CD1QKQa5tAXE

Гурт О

Оля Чернишова, солістка гурту [О]: «Ми вперше беремо участь у європейському шоукейсі й щасливі, що нас обрали представляти Україну разом із такими чудовими виконавцями. Нам хочеться виступити якнайкраще і показати, що в Україні високий рівень музичного мистецтва. Сподіваймося побачити якомога більше виступів гуртів з інших країн, відвідати конференції, познайомитися з новими людьми, набратися натхнення».

https://instagram.com/o_officialpage?r=nametag

27 вересня українська делегація відвідає Waves Vienna Music Conference – галузеву конференцію у рамках фестивалю, щоб налагодити зв’язки з колегами по індустрії та поділитися досвідом. Дев’ятий рік поспіль Waves Vienna Music Conference збирає місцевих і міжнародних музичних експертів, організаторів, засновників лейблів і музикантів для обговорення актуальних викликів у секторі. Тема Waves Vienna Music Conference-2019 – «Моральні обов’язки промоутерів, виклики для музичного ринку Азії і жінки у Live Music Production». https://www.youtube.com/watch?v=AvaZlC3DJ2c
Під час конференції відбудеться українське прийняття, яке зможуть відвідати всі учасники фестивалю.

Українські артисти виступатимуть 27–28 вересня. Стежити за новинами заходу можна на сторінці https://www.facebook.com/events/656799378133778/

3 жовтня фестиваль української електронної музики і візуального мистецтва у Відні «Українська ніч» відбудеться у популярному серед віденців і туристів Музейному кварталі Відня MQ – Museums Quartier Wien. Музичну програму сфокусовану на сучасній електронній українській музиці з етнічними мотивами. У лайн-апі: ONUKA, DZ’OB, ZAVOLOKA

Кульмінацією «Української ночі» стане світлове шоу «Discover Ukraine: Bit by Bit» із музичним супроводом Ptakh_Jung – 3D Mapping на фасаді будівлі Музею Леопольда, який створено спеціально для цієї події. «Discover Ukraine: Bit by Bit» – це анімована проекція понад 100 українських мозаїк, створених у 1960–1970-х роках, яка розкаже про переосмислення культурної традиції від етніки до модернізму через сучасні підходи і технології. Проект створено Tais Poda на основі фотоархіву Євгена Нікіфорова. Також на гостей фестивалю чекає багато інтерактиву: відеомандрівки Україною від Ukrainer і велосипедна VR-прогулянка вулицями Києва, Львова та Харкова від MOON studio.

Довідка:

Український інститут – державна інституція, яка розвиває культурні відносини між Україною та іншими країнами. Місія Інституту – сприяти кращому розумінню і гідному ставленню до України та створювати можливості для взаємодії українців зі світом.

Двосторонній рік культури «Австрія – Україна-2019» – це двостороння ініціатива керівництва двох держав, проголошена з метою інтенсифікації культурного діалогу для розбудови довіри і взаєморозуміння. Основними організаторами року є: Австрійський культурний форум у Києві, Австрійське бюро кооперації у Львові, Український інститут і Посольство України в Австрії. Події, які здійснюються у рамках програми Року культури, можна знайти на тематичному сайті: www.austriaukraine2019.com

Анна АРХИПОВА

Фото надані Music Export Ukraine

На головному фото – Гурт Tik Tu