Українська музика для світу

474

Українська музика звучатиме по всьому світу як голос свободи, демократії і правди

Українські музиканти отримують багато запитів від колег з усього світу на виконання творів українських композиторів. У зв’язку з потребою протидії не лише військовій, а й інформаційній війні РФ проти України, Лятошинський-клуб ініціював збір і систематизацію партитур української музики. Партнерами долучилися Ukrainian Live Classic та Український інститут.

Засадничим принципом проєкту є його орієнтованість на співпрацю з українськими й міжнародними партнерами задля поширення українського репертуару у світі. Для цього й було засновано Лятошинський-клуб. Партитури та партії українських симфонічних, камерних, вокальних, сольних творів буде передано для вільного користування диригентам, оркестрам та інституціям по всьому світу. Також Лятошинський-клуб формує для міжнародних партнерів українські програми для різних виконавських складів, аби оптимізувати організацію концертів.

Закликаємо долучитися до цієї ініціативи виконавців, музикознавців і композиторів із метою збору нот та поширення цієї інформації. Просимо писати й надсилати партитури на електронну пошту співорганізаторкам проєкту від Лятошинський-клубу:

Любов Морозова: liubov.morozova@kyivsymphony.com

Анна Ставиченко: anna.stavychenko@kyivsymphony.com

Лятошинський-клуб – це спільнота ентузіастів від культури та бізнесу, покликаних відкривати, примножувати й просувати українську музику на батьківщині та за її межами. Ім’я Бориса Лятошинського – видатного українського композитора-класика – зовсім не випадково позначає нашу спільноту. Його творчість і педагогічна діяльність стали головним імпульсом розвитку професійної музики у XX столітті. Навколо його постаті об’єднався гурток українських композиторів-шістдесятників «Київський авангард». Як і їхній учитель, вони встановили художній і ціннісний орієнтир для сучасних і наступних композиторських генерацій.

Ukrainian Live Classic – перший у світі мобільний додаток української класичної музики. Професійні та якісні записи в аудіо- та відеоформатах доступні за єдиним дотиком.

Український інститут – це державна установа, яка представляє українську культуру в світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут заснований Кабінетом Міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління МЗС України. Місією Українського інституту є зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності держави засобами культурної дипломатії. Серед стратегічних завдань: покращення розуміння та впізнаваності українського мистецтва на різних континентах, забезпечення сталого запиту на фахову взаємодію з Україною, посилення залученості України до актуальних світових культурних процесів.

За інформацією пресрелізу