cherkaska-komanda-z-umanchanamy

13 листопада в Уманському музичному училищі імені Порфирія Демуцького відбувся Обласний методичний семінар викладачів початкових мистецьких закладів

На захід із пропозицією проведення майстер-класу та концерту запросили викладача-методиста, голову циклової комісії «Музичне мистецтво естради» Черкаського музичного училища імені Семена Гулака-Артемовського Ларису Красавіну. Для зустрічі із майже 100 слухачами був добре підготований зал училища, наданий екран для мультимедійних показів, необхідна звукопідсилювальна апаратура, відеозйомка, за що учасники майстер-класу й концерту щиро вдячні адміністрації Уманського музучилища та голові циклової комісії «Спів» Івану Килимнику.

Із Галиною Макаренко-Дергуновою

У роботі майстер-класу на тему «Творча лабораторія джазової імпровізації» взяли участь студенти 4 курсу циклової комісії «Музичне мистецтво естради» Черкаського музичного училища Анастасія Бугаєнко, Дионисій Лизогуб і Катерина Лихолай. Вони продемонстрували високий рівень знань із джазової гармонії, сольфеджіо та основ імпровізації, володіння джазовою артикуляцією та акцентуацією, скетом і філіруванням звука. Викладач використовувала власні приклади імпровізацій, мультимедійні покази, ділилася цікавими творчими знахідками.

Мета майстер-класу – залучення до творчого імпровізаційного процесу майбутніх музикантів, їхнє професійне, духовне та емоційне збагачення, популяризація власного досвіду викладача Лариси Красавіної у роботі над особливостями джазової імпровізації.

Лариса Красавіна

Зустріч з учасниками семінару пройшла на високому професійному рівні. Майстер-клас був дуже продуктивний та інформативний. Лариса Красавіна надала багато корисних методичних порад і зосередила увагу слухачів на творчих особливостях розвитку учнів і студентів, кінцевого результату їхнього навчання, що було підтверджено цікавим і яскравим концертом, у якому виступив вокальний ансамбль «Jazz Voice» складі Анастасії Бугаєнко, Дионисія Лизогуба, Катерини Лихолай, Олександра Бондарчука, Андрія Горащенка, Дарії Корженевської та Руслани Татаровської. Прозвучали власні імпровізації студентів на теми відомих джазових стандартів. У проведенні імпрезі були також задіяні концертмейстери Василь Демиденко (бас-гітара) та Євгеній Перевізник (ударні).

Приємно, що на майстер-клас завітала гостя з Києва (сама родом із Умані), неперевершений ентузіаст у пропаганді джазового мистецтва, арт-директор всеукраїнських джазових конкурсів і фестивалів, відповідальний секретар Всеукраїнської асоціації естрадних і джазових оркестрів України Галина Макаренко-Дергунова, яка дала високу оцінку роботі циклової комісії «Музичне мистецтво естради» Черкаського музичного училища імені Семена Гулака-Артемовського.

На зустрічі панувала невимушена творча атмосфера, студенти й викладач своєю незгасною енергією зворушили слухачів.

Лариса КРАСАВІНА